Yüksek tansiyon önleyici bitkisel formüller

Uzmanlar, yüksek tansiyon problemi ile karşı karşıya olup da yüksek tansiyondan kurtulmak isteyenler için şifalı bitkilerle hazırlanan formülleri tavsiye ediyor. İşte yüksek tansiyon için birbirinden yararlı bu bitkisel formüller…

Yüksek tansiyon önleyici bitkisel çay 1

40’ar gram zeytin yaprağı, alıç çiçeği, ökseotu yaprağı, 30 gram kocayemiş yaprağı, 20 gram adaçayı, 30 gram atkuyruğu, 20 gram çöven yaprağı, 30 gram meyan kökü karıştırılır. 4 bardak suya bu karışımdan 4 çorba kaşığı konur. 3 dakika hafif ateşte kaynatılır. 20 dakika demlendirilir. Günde 4 kere birer bardak içilir.

Yüksek tansiyon önleyici bitkisel çay 2

5 gram adaçayı, 25 gram ayrıkotu kök sapı, 15 gram meyankökü, 15 gram dulavratotu kabuğu, 7 gram kara asma yaprağı, 35 gram atkuyruğu, 10 gram zeytin yaprağı ile hazırlanan karışımdan, 2 bardak suya 3 çorba kaşığı konur. 5 dakika kaynatılır, 15 dakika bekletilir. Sabah-akşam birer bardak içilir.

Yüksek tansiyon önleyici soğan kürü

Yüksek tansiyonun sebep olabileceği beyin kanamasını önlemek için bir kilo beyaz soğan rendelenir. 2 eşit parçaya ayrılır ve bileklere kadar iki ayak rendelenmiş bu soğanla sarılır. Bir gece bekletilir.

Yüksek tansiyonu önleyici sebze ve meyveler

Yüksek tansiyon üzerinde olumlu etkilere sahip sebze, meyve ve otlardan bazı örnekler verelim:

– Sarımsak,
– Alıç,
– Armut,
– Çavdar,
– Hodan,
– Çoban çantası,
– Elma,
– Limon,
– Karabaş otu,
– Sarmaşık,
– Şahtere,
– Zeytin yaprağı,
– Papatya,
– Pirinç,
– Çilek,
– Hünnap,
– Frenk üzümü,
– Mahmude,
– Sinameki,
– Ihlamur,
– Ökseotu,
– Çilek,
– Armut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek