Yüz tipine göre makyaj önerileri

Makyaj ve güzellik uzmanları, kusursuz bir güzelliğe sahip olabilmek için makyaj stilinin ve kullanılacak makyaj malzemelerinin yüz yapısına göre seçilmesi gerektiğini belirtiyor.

Her yüz şekline göre, farklı bir tarzda allık sürmek gerekir. İşte güzellik uzmanlarının yüz yapısına göre makyaj tavsiyeleri…

Kare yüze makyaj
Kare yüz şeklinde gözler arasındaki genişlik ile çenedeki genişlik aynıdır. Bu yüz şeklinde oynama yaparken amaç, kare şeklin altına doğru ton vermek ve genişliği azaltmaktır.

Alın ve çenenin köşelerine gölge yapın. (Kulaklardan çeneye ve alına doğru) Burnu, alın ve çenenin ortasını açık renk bir pudra ile aydınlatın. Allığı elmacık kemiğinin alt kısmına sürün. Yukarı yönde, kulakların altına doğru yayın. Burnun altındaki bölgeye allık uygulamayın.

Uzun yüze makyaj
Uzun yüz şeklinde uzunluk genişliğin bir buçuk katından fazladır ve amaç uzunluğu azaltmaktır.

Tam çene altından yukarı doğru ve çene çizgisi etrafında kalın çizgiler yapın. Alnın kenarlarından şakaklara doğru gölge yapın. Dış kısmına daha koyu olmak üzere yanak kemiğine allık sürün. Allığı kulağa yakın bölgeye kadar uzatın.

Yuvarlak yüze makyaj
Genişlik uzunluğun üçte ikisinden fazladır ve amaç hatları keskinleştirmek ve inceltmektir.

Yanak kemiklerinin altında, yanakları içeri çekerek çukurlar yaratın. Allığı, kulaklardan burna doğru, bu çukur üzerinde sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek