Yüz tipinize göre makyaj önerileri

Her yüz tipi farklı bir makyaj tipine ihtiyaç duyar. İyi ve şık bir makyaj için yüz tipinize uygun makyajı seçmeniz gerekiyor. Güzelliğinizi ortaya çıkarmak sizin elinizde…

Oval yüz

Yüzünüze daha derin bir ifade vermek için, allığı elmacık kemiğinizden kulağa doğru yatay biçimde sürün. Yüzünüzü köşeli değil, yuvarlak gösterecek bir makyaj yapmaya dikkat etmelisiniz.

Köşeli yüz

Sert görünümlü hatlarınızın, daha yumuşak görünmesini sağlamalısınız. Bunun için, sürdüğünüz koyu renk fondötenin üzerine, ortaya çıkmasını istediğiniz bölgeleri aydınlatacak, açık renk bir fondöten sürün. Allığı, elmacık kemiğin üzerine, yuvarlak olarak uygulayın.

Yuvarlak yüz

yapmanız gereken, çene ve elmacık kemiklerini belirginleştirmektir. Ten renginize uygun bir fondöten sürün. Belirgin olmasını istemediğiniz bölgelere koyu fondöten ile gölgeleme yapın.

Allığı, elmacık kemiğinizden başlayıp, gözün dış ucuna doğru, yanak çukurunda bir üçgen oluşturacak şekilde sürün.

Üçgen yüz

Eğer geniş bir alnınız varsa, çene bölgeniz darsa, fondötenle alın bölgenizi gölgeleyerek daraltın. Belirgin hale getirmek istediğiniz bölgeleri, açık renk fondötenle aydınlatın. Allığı elmacık kemiğinizin üzerinden, gözün uç bölümüne doğru, elips şeklinde uygulayın.

Eğer alın bölgeniz dar, çene bölgeniz genişse, alın bölgenizi ortaya çıkarın. Çene bölgesini, koyu renk fondötenle gölgeleyerek, daha dar görünmesini sağlayın. Allığı elmacık kemiklerinize yuvarlak şekilde uygulayın.

Kare yüz

Yumuşak bir ifade için, ten renginize uygun bir fondöten sürün. Yüzünüzün üst bölümünde, 2 ton koyu fondötenle, saç diplerinden şakaklarınıza doğru, gölgeleme yapın.

Uzun yüz

Ten renginize uygun bir fondöten sürün. Alın ve çene bölgesini, yatay şekilde, teninizden 1-2 ton koyu renk fondötenle gölgeleyin. Allığı elmacık kemiklerinizin altına sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek