Bölgesel yağlanmadan kurtulma ipuçları

Bölgesel yağlanma, her kadın ve erkekte sıkça görülen fiziksel sorunlardan biridir. Bu sorun kile verildiği durumlarda bile sorun olmaya devam ediyor. Peki, bu bölgesel yağlanmadan kurtulmanın yolu yok mu? Elbette var; işte ayrıntılar…

Zayıf, kilolu, kadın ya da erkek; vücut formunu bozan ufak fakat can sıkıcı yağların ortadan kaldırılması da özel bir uygulama gerektiriyor. Moral bozan fazla yağ görüntüsü kadınlarda özellikle diz içi, basen, kalça, dış uyluk, üst kol gibi bölgelerde kendine yer ediniyor. Bunun sebebi, vücuttaki bazı belirli bölgelerin yağ hücre sayısı ve hücre büyüklüğünün daha fazla olmasından kaynaklanması.

Bu fazlalıkların giderilmesi yani kontürleri düzgünleştirmek kadar beraberinde oluşan gevşeyen cilt sorunlarını da gidermek gerekiyor. Vücut kontürlerinin yeniden kazandırılması, gevşek cildin toparlanması, sarkmaların giderilmesi ve gerginleştirilmesi için uygulanan şekillendirme işlemi adeta bir terzi gibi çalışılmış bir dizi yöntemi de ifade ediyor.

Dizin iç yanındaki fazlalıklar, bacağın düzgün siluetini bozarak bacakların olduğundan daha kısa görünmesine neden oluyor. Bel çevresinde oluşan simitler de kadınların bel görünümlerini kalınlaştırıyor, beraberinde sağlık sorunlarını da getiriyor. İşte bu durumlarda vücudu şekle sokacak uygulamalardan yardım almak gerekiyor.

Vücudunuzu ütüleyin

Lipotowave, spesifik bölgelerde yerleşmiş olan yağların parçalanmasını sağlayan bir tedavi yöntemi. Görüşlerine başvurduğumuz Dr. İsmail Ağar, bu yöntemle hipoosmolar sıvının yağlan parçaladığını, sorunlu bölgelerdeki yağ hücrelerinin geçirgenliği artırılarak içi açılan yağ hücrelerine enjeksiyon olanağının gerçekleştiğini anlatıyor; “Sıvı, yağların parçalanma etkisini artırıyor, yağ hücrelerinin deliklerinden çıkmasını ve daha fazla yağ parçalanmasını sağlıyor.” Uygulamanın diğer aşamasında ise sıvının daha derinlere inmesi sağlanıyor. Gıdı bölgesinde oluşan yağlar ve sarkmalarda da başarılı sonuçlar alınıyor.

Ancak vücudunuzun bazı bölgelerindeki cilt sarmaları ve gevşeklikler de rahatsız edici olabiliyor. Bu süreçte uygulanan alternatif yöntemlerden biri, vücudu adeta ütüleyerek forma kavuşturuyor. Vücut ütüsü, düşük kalçaların kaldırılmasında, bacak ve kol içi sarkmaların toparlanmasında önemli rol oynuyor. Uygulama ilk birkaç seanstan itibaren etkisini gösteriyor. Hamilelik ve doğum sonrası ödemin atılması şişkinliklerin giderilmesi ve sarkan derinin toparlanmasında da etkili.

Yağ dokusunu yok edin

Prof. Dr. Onur Erol’un uyguladığı liposelection, yağ dokusunu dağıtmak ve yok etmek adına, yeni patentli bir teknoloji olan ‘vaser’ ile ileri cerrahi tekniklerin birleşmesiyle elde edilen bir yöntem. Vücut yağlarının yok edilmesi sırasında önemli dokulara zarar vermiyor. Kol, bacak, boyun, göğüs, diz, kalça, sırt ve vücudun sıklaştırılmak istenen harhangi bir bölgesinden etkili bir şekilde alınıyor. Vaser sistemleri, son yılların en gelişmiş ultrason cihazı olarak tanımlanıyor.

Selülitlerinizle vedalaşın

Mikro-enjeksiyonla liposuctiona rakip gösterilen ‘lipolite’, diyet yapacak gücü kendinde bulamayanlar ve kısa sûrede hoş bir vücuda kavuşmak isteyenler tarafından tercih ediliyor.

Uzman doktor Ayşegül Demirağ’ın da uyguladığı lipolite, dünyada incelme ve selülitlerden arınma konusunda hayli dikkat çeken bir sistem. Sistem bölgesel yağ problemi, selülit ve cilt gevşemelerinden cerrahi bir müdahale olmadan kurtulmayı sağlıyor.

Kalp, şeker hastaları, arıne adayları ve emziren arınelere önerilmiyor. Program sayesinde 8 haftada etkili sonuçlar almanız mümkün.

Sımsıkı bir vücudunuz olsun

VelaShape, haftada maksimum bir kere, toplam 8 seansta selülit görünümünü ortadan kaldırmakla yetinmiyor aynı zamanda daha sıkı ve genç bir vücut da vaat ediyor. Bir radyo frekans uygulaması olan VelaShape, 5-10 mm derinlikteki yağ dokusunu ısıtarak, hücre içindeki oksijen difüzyonunu artırıyor. Bir seans ortalama olarak 40 dakika sürüyor. Üstelik tedaviden sonra güneşe çıkmanın da sakıncası yok.

Doğum sonrası kilolaradan kurtulun

Uzman Estetisyen Berna Bilir, doğum sonrası vücudunu formuna sokmak isteyenlere TEl’yi öneriyor. Kızıl ötesi ışınlar, elektrostimulasyon ve ısı terapisini aynı anda yapan TEI System, 21 ayrı programla istemediğiniz sarkma ve yağları ortadan kaldırmaya yardıma oluyor. Doğum sonrasındaki ilk 40 günlük dönem atlatıldıktan sonra TEI cihazının 6. programı yani doğum sonrası programını uygulanıyor. Tensiyon-sıkılaştırma-sıkıştırma programlarını içeren ve 45 dakika süren bu program, üçe bölünerek çalışıyor. 15 dakikası tensiyon-dengeieme yapıyor, 15 dakika sıkıştırma ve 15 dakika da farklı akımlarda sıkıştırma uyguluyor. Doğum sonrası depresyona da iyi geldiği belirtiliyor. Eğer bir de kilo vermek istiyorsanız TEI cihazına ortalama 10 seans girmeniz gerekiyor. 5 hafta sonunda 4 kilo vermeniz mümkün oluyor.

Kol için sarkmalar sorun olmasın

iLipo, yağ hücrelerine nüfuz eden ve hücre zarının kırılmasına, hücrelerden yağın serbest kalmasını tetikleyen soğuk kırmızı lazerin odaklanmasıyla çalışan bir sistem. iLipo uzmanı Dilber Mertayak, lipo lazerin yağlanmadan kaynaklı diğer sağlık sorunlarına da faydası olduğunu söylüyor. Bel çevresindeki yağlanmalar, karındaki şişlikler ve sırtta meydana gelen yükseklikler, bacak ve basen bölgelerinde görülen selülit poblemleri, yüz, kolun iç kısmı, gıdık bölgesi, gevşek bacak üst iç kısmı, diz bölgesi, karın üst kısmında uygulanabiliyor. Her uygulama seansı yaklaşık 10 dakika sürüyor. Seanslar haftada iki kez olmak üzere 3 ya da 4 hafta boyunca sürdürülüyor.

Tedavi tamamlandıktan sonra takip eden aylarda aylık bakım seansına katılmak gerekiyor.

Şekle girip toparlanın

Son yıllarda tamamlayıcı tedaviler arasında yer alan ultrason-vakum terapi aslında kombine bir tedavi yöntemi. Dermatolog Dr. Erçin özüntürk tarafından uygulanan bu işlemde, vücudun her bölgesine uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış şeffaf yuvarlak başlıklar kullanıldığını belirtiyor.

Ayarlanabilir ve çok yüksek olmayan basınç değerlerine sahip olan bu vakum cihaz, vücudu sıkıştırma riski olmadan vakum masajı yapabilme özelliğine sahip. Bu teknikle, vücutta şekillenme ve toparlanma gerçekleşiyor. Ultrason terapi işlemi ise, verdiği düşük frekanslı titreşimlerle ve uzun dalga boyu ile daha derine ulaşarak, kitleleşmiş yağların parçalanmasına yardımcı oluyor. Haftada 2-3 defa olmak üzere minimum 12 seans uygulanıyor. ^

Güzellik robotunuz sizin için çalışsın

İki adet kocaman bigudinin vücudunuzda dolaştığını düşünün. Bu dev bigudiler bedeniniz üzerinde gezdirilirken, cildiniz, üzerlerindeki minik deliklerinden içeriye güçlü bir şekilde emiliyor. Güçlü bir masaj etkisiyle selülitleriniz azalıyor, dokularınız yenileniyor, gevşeme ve sarkmalar minimuma iniyor. İşte bütün bu anlatılanlar “lcoone”u tarif ediyor. Levent Estetica Medica’da uygulanan Icoone, dokunun alt katmanlarında mikroaktivite teknolojisi ile çalışan fraksiyonel ritmik masaj sistemi. Çalışma sistemini Fransız plastik cerrah Jean Claude Cuimbertaeu geliştirmiş. Fransız, Alman, İsviçre ve İtalyan ortak teknolojisiyle de bu güzellik robotu ortaya çıkmış. 70 ayrı programı bulunan Icoone’da her bir seans 20-40 dakika arası sürüyor, ilk 20 dakika basic, kalanı ise ihtiyaca göre bir program seçiliyor. Haftada iki seans, toplamda 15-26 seansta sorunlar ortadan kalkıyor. Dekolte, boyun ve hatta göğüslerde bile kullanılabiliyor.

Eski hatlarınıza kavuşun

Vantuz yöntemi geleneksel Çin Tıbbı’nın en önemli komponentlerinden biri ve mezoterapiden önce uygulanıyor. Uygulama, bir taraftan lenfatik dolaşımı artırırken (ki bu toksin atılımı demek), diğer taraftan bölgeye gelen kan akımını hızlandırıyor. Kanın yeterli miktarda geldiği her vücut bölgesinde sağlık kalitesinde artış oluyor. Böylece Vantuz uygulaması ve mezoterapi kombinasyonu ile cerrahi bir işleme gerek kalmadan deforme olmuş vücut, selülitlerden arınıyor ve yağ hücrelerinin bozuk olan yapısının düzelmesi ile inceliyor, forma giriyor, sıkılaşıyor. Ayrıca çok sıkıntı veren kol sarkmalarının giderilmesi ile yavaş yavaş eski hatlarına kavuşuyor. Dr. Hikmet Culaçtı, vantuz sistemin yanı sıra vazgeçilemeyecek destekler olarak spor, doğru beslenme (özellikle tuzdan fakir ve kafeinsiz), bol su içmek ve iyi uyku düzenini öneriyor.

İstediğiniz bölgeyi inceltin

Radyofrekans teknolojisinin seçici ısıtıcı etkisi prensibi ile çalışıyor. Ağrısız olan bu uygulama ile dokuda belirgin bir sıkılaşma ve yağ hacminde azalma elde ediliyor. Armed Estetik&Güzellik Merkezi’nde de uygulanan termoliponun en önemli özelliği genişlemiş olan yağ difrozyonlanmn küçültüp yeniden şekillenme sağlanması, ağrısız liposuction etkisi yaratması. Aynı seansta selülit, bölgesel incelme ve doku gevşekliklerinde etkili toparlama işlemlerini bir arada gerçekleştiriyor.

“Bölgesel yağlanmadan kurtulma ipuçları” için bir cevap

  1. ben bu yöntemi ciddi anlamda yaptırmayı düşünüyorum ve irtibat numaralarınızı istiyorm. uzun süredir araştırdığım bi yöntem.ve bilgi almak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek