Elleriniz kişiliğini yansıtıyor

El sıcaklığı, soğukluğu, kuru veya nemli oluşu ve el deriniz, sizi ele veriyor. Kirolojiye (el bilimi) göre; elin sıcaklığı, soğukluğu, nemli ya da kuru oluşu ile el derisinin özellikleri, kişinin karakteriyle ilgili ipuçlarına sahip. İşte ellere göre kişilik özelliklerinden bazıları…

Sıcak el: Etkin ve lider.

Sıcak ve nemli el: Aktif, sağlıklı, ihtiraslı.

Nemli el: Maddeci.

Nemli ve soğuk el: Pasif, hareketsiz ve sağlıklı. Kiroloji biliminin ışığında, ayrıca el derisinin özelliklerine göre de kişinin genel karakteri hakkında bilgi sahibi olunabiliyor.

Cildiniz de konuşuyor

Hırçınlık
Elinizin derisi kalın, katı ve kahverengi ise hırçınsınız. Bu tip kişiler çoğunlukla örgütleyici, gerçekleştirici ve duygusal özelliklere sahiptir.

Sinirlilik
Elinizin derisi ince, kaygan, renksiz ise sinirlisiniz. Bu tip kişiler, düşünceli ve yaratıcı, duyduğunu unutmama, üretkenlik, kontrol edilemeyen duygusallık özelliklerini gösterirler.

Saldırganlık
Elinizin derisi kalın ancak elastiki ise ve rengi pembe veya kırmızıysa; saldırgansınız. Bu tip kişiler hareketlilik, tutku, unutmamak, üretkenlik, denetimsiz duygusallık özelliklerini taşırlar.

Uyuşukluk
Elinizin derisi kalın ya da çok ince ise ya da rengi beyazsa; uyuşuksunuz. Bu tip kişiler hareketsizlik, hatırlamada kopukluk, ticari yetenek ve monoton duygusallık özellikleri barındırırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek