Evliliğinizi monotonluktan kurtarın

Büyük aşklarla başlayan evliliklerde bile, ilk zamanki coşku yerini monotonluğa bırakır. Evlilikteki bu monotonluğu önlemenin yolu, çiftlerin birbirinden farklı hayatlarının olduğunu kabul etmelerinden geçiyor.

Deliler gibi sevdiğiniz aşkınızla nikâh masasına oturdunuz. Ancak bir süre sonra büyük bir umutla başladığınız evlilik yerini sıradanlığa bırakır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için eşinizin ve sizin birbirinizden farklı hayatlarınız olduğunu kabul etmeniz ve ona göre davranmanız gerekir.

Çocukları süs diye yapmadınız

Bir evliliği ilk günkü gibi aşkla dolu tutmak için çocuklarınızı unutmayın. Çocuklar bir evdeki çiçekler gibidir. Onların nasıl büyüdüğünü, nelerle uğraştığını eşinizle sürekli paylaşın. Gerekiyorsa çocuklarınızla birlikte çeşitli aktivitelere katılın. Bu sizin koskocaman bir aile olduğunuzu ve bu ailede de sevginin hüküm sürdüğünü gösterir.

Kavga etme tarzınızı değiştirin

Evlenmeden önce, ağız dalaşına girdiğinizde kapıları çarpar, ağlar ve sonra onu öylece bırakıp giderdiniz, o da sizin peşinizden gelip binlerce özür dilerdi değil mi? Ama ne yazık ki artık o devir kapandı, kavgalarınızda daha ılımlı olmalı ve kendinizi iyi ifade etmeye çalışmalısınız. Ayrıca sorunu çözmeye yönelik konuşmalar yapmalısınız.

Onunla bir takım kurun

İkiniz de işlerinizde başarılı ve bağımsız insanlar olabilirsiniz. Ama hiçbir zaman birbirinize destek olmayı, çılgın fikirlerini bile desteklemeyi ihmal etmemelisiniz. Eğer Fransa’yı görmeyi çok istiyorsa Paris’e iki kişilik bilet alın.

Onun için çok mu kötü bir gündü? O zaman onu rahatlatmak için bir şeyler yapın, en yakın arkadaşlarını eve davet edin ya da baş başa güzel bir yemek organize edin.

Kendi hayatınızı ihmal etmeyin

Evliliklerde çiftler bazen etraflarında başka insanlar, aktiviteler vb. olduğunu unuturlar ve sadece birbirlerine odaklanırlar. Bu anlaşılır bir durum olmakla birlikte dışarıya açılan bir pencereniz olmazsa bir süre sonra birbirinizi boğabilirsiniz.

Eşinizle tanışmadan önce bir sürü kız arkadaşınızla birlikte olurdunuz, ailenize daha fazla zaman ayırırdınız, iş yerinizde daha fazla vakit geçirirdiniz ya da kendinizi geliştirmek için kurslara giderdiniz. Peki, şimdi ne oldu, sevgili kocanız hayatınızın merkezi haline geldi. Bunun yerine, bir birey olarak değerinizin farkına varın ve ondan bağımsız aktivitelerde de bulunun. Böylece hem kendinizi iyi hissedersiniz hem de evliliğiniz sıkıcı hale gelmez.

Anne-babasına saygılı davranın

Kayınvalideniz ya da kayınpederiniz inanılmaz sıkıcı ve dedikoducu olabilir, her şeye burunlarını sokabilirler ya da sizi bulunduğunuz ortamlarda utandırabilirler.

Ne olursa olsun, her gördüğünüz yerde kollarınızı açıp onları kucaklamayı ihmal etmemelisiniz. Onlar hakkında ne düşündüğünüz önemli değil, çok sevdiğiniz kocanızı onların yetiştirdiğini düşünün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek