Kanser tedavilerinde en güncel ve en yeni uygulamalar

Doz yoğunluk ayarlı radyoterapiyle (IMRT), sağlıklı dokulara radyasyon uygulaması engellenecek. Bu gelişmeyle hastalara daha kaliteli hizmet verebilecek.

Ayrıca komplikasyon riskini en aşağıya çekebilecekler. Dolayısıyla hastaların yaşam kaliteleri artacak. yeni jenerasyon radyoterapi aletlerindeki temel mantığı sağlam dokuları korumaktır ve bunun için sağlam dokuların nerede yerleştiğinin bilinmesi ve dokuların ne oranda ışın aldığının kontrol edilebilmesi gerekir.

kanser tedavilerinde en kanser Kanser Tedavilerinde En Güncel ve En Yeni Uygulamalar

Bunun bilgisayarlarla yapılan algoritma hesabına dayandığının altı çiziliyor. IMRT yönteminde, hastadaki kanserli bölgeye yine aynı doz ışın veriliyor. Bu yöntemle tedavi maliyetleri de düşecektir. ayrıca tek bir kür süresinin de 30 dakikadan 15-5 dakikaya kadar indiği açıklanmıştır.

Prostat, gırtlak,akciğer, rahim, rektum kanserleri, baş ve boyun tümörlerinde bu tedavi gayet etkili olarak kullanılabilir. Yüksek dozda ışının, kanser tedavisinde yüksek oranda tedavi sağladığı, ancak dozun yükseltilmesini engelleyen faktörün, tümörün direnci değil, sağlıklı dokuların tolerans sınırının aşılmaması olduğu ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek