Şeker hastalığıyla doğal yöntemlerle savaşın

Doğal yöntemlerle şeker hastalığını yenebilirsiniz. “Diyabet önlenebilir bir hastalıktır ve doğal tıp yöntemleri ile tedavi edilebilir” diyen uzmanlara göre; birçok durumda ilaçlara duyduğunuz ihtiyacı ortadan kaldırabilir ve insülin bağımlılığından kurtulabilirsiniz. İşte diyabeti önlemek ve tedavi edebilmek için yapılması gerekenler…

Diyabetten kaynaklanan risklerin büyük ölçüde azaltılabileceğini vurgulayan uzmanlar; “Şeker hastalığı tedavi edilebilir bir hastalıktır. Ancak, tedaviyi üç yönden uygulamalısınız; diyet yapın, ilaçlarınızı alın ve yaşam tarzınızı değiştirin.” tavsiyesinde bulunuyorlar.

İlk yaşlarda doğru beslenme
Birçok çalışma, anne sütü ile beslenmenin, tip1 diyabetin ve diğer birçok hastalığın oluşmasına karşı koruma sağladığını göstermiştir. Bu korumanın iki nedeni olabilir:

– Sağlıklı bir bağırsak bağışıklık sistemi oluşmasında oynadığı önemli rol.

– İnek sütü ya da proteinlerini içeren mamaların bebeğe geciktirilerek verilmesi.

Anne sütü ile beslenmenin büyüyen çocuk üzerindeki bağışıklıkla ilgili faydaları çok fazladır. Anne sütü ile beslenmek sadece yiyecek alerjilerine engel olmakla kalmaz, enfeksiyonları önlemede ve bağırsak mikroflorasının düzgün gelişmesinde yaşamsal önem taşır.

Anne sütüyle beslenen bebekler daha sağlıklıdırlar, daha az hastalanırlar ve beyinleri daha hızlı geliştiğinden IQ’ları daha yüksektir. Bir bebek en az altı ay emzirilmelidir. Bebeğin katı mama yeme vakti geldiğinde, her türlü yemek yerine, yaşına uygun, besleyici yiyecekleri vermek önemlidir.

Dikkat edilecek noktalar
– Diyabetiniz varsa, bu tavsiyeleri kullanmak için doktorunuzla konuşun. Doktorlar bilimsel açıdan geçerli olduklarını fark edince, bu verilen tavsiyeleri kabul edecektir. Programın güvenli olması için tıbbi literatürden kapsamlı referanslar sunduk.

– Kendi kendinize teşhiste bulunmayın. İyi bir sağlık için uygun tıbbi bakım gerekir. Bir konu hakkında endişeniz olursa, bir doktora danışın (tercihen naturoterapi doktoru, besinler konusunda uzman bir tıp doktoru, bir osteopati doktoru ya da doğal sağlık uzmanı).

– Kullanacağınız herhangi bir ilaçla negatif etkileşimden kaçınmak için, doktorunuzu aldığınız besinler ya da bitkisel ürünler konusunda bilgilendirin.

– Reçeteli bir ilaç kullanıyorsanız, ilacı bırakmadan ya da dozajını değiştirmeden önce mutlaka doktorunuza danışın.

– Diyabet hastalığı birkaç faktörden kaynaklandığından, tıbbi, besinsel ve hayat tarzı ile ilgili çözümler geriktirir. Bunlardan sadece birine odaklanan bir çözüme güvenmeyin. Etkili bir çözüm bütün bunların birlikte kullanımını gerektirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek