Az uyku fazla kilo nedeni

Az uyku uyuyan kadınların uyku düzeni sorunları yaşadığı ve bel bölgelerinde fazla yağlanma görüldüğü yapılan araştırmalarla ortaya çıktı.

Polikistik over sendromu

Polikistik over sendromu, doğurganlık çağındaki kadınlarda görülen ve adet düzensizliği, tüylenme, kilo alma gibi belirtiler veren bir rahatsızlıktır.

Mamografi ile meme kanseri tespiti

Kadınların, 40 yaşından itibaren her yıl mamografi çektirmesi ve eğer birinci derece akrabalarda meme kanseri varsa meme kanseri riskine karşı sıkı takip altında olmaları gerekir.

Adet düzensizliğinin sebepleri

Adet düzensizliği sorunu kadınlarda sıklıkla görülebilmekte ve stres, ani kilo değişiklikleri, uykusuzluk gibi pek çok nedenden ötürü ortaya çıkabilmektedir.

Soya, kadınlar için sağlık kaynağı

Soya, kadınlar için sağlık kaynağı

Soya içerikli beslenmenin, özellikle kadın sağlığında çok fazla önem taşıdığını söyleyen uzmanlar, soyanın kadınlarda göğüs kanseri ve kalp hastalığı riskinin yanı sıra rahim kanseri olasılığını da azalttığını belirtiyor.

Sistit hastalığının tedavisi

Sistit hastalığının tedavisi

Daha çok kadınları tehdit eden ve birden çok idrar sorununa neden olan sistit hastalığına yakalanmamak için alınabilecek bazı önlemlerin olduğunu belirten uzmanlar, sistit hastalığının en kolay tedavisinin bol su içmek olduğunu ifade ediyor.

Sistit hastalığının nedenleri

Sistit hastalığının nedenleri

Genellikle kadınlarda görülen ve sık idrara çıkma, idrar esnasında yanma ve ağrı gibi belirtileri olan sistit hastalığı genellikle bakteriyel enfeksiyonlar nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

Sistit hastalığının belirtileri

Sistit hastalığının belirtileri

Sık ve az miktarda idrara çıkma isteği ve idrar yaparken ağrı ve yanma gibi belirtilerle ortaya çıkan sistit hastalığının daha çok kadınlarda görüldüğü ve tedavi edilmediğinde böbreklerde iltihaba neden olabileceği belirtiliyor.

Obezite meme kanseri nedeni

Obezite meme kanseri nedeni

Bilim adamları, yaptıkları araştırmalar sonucu fazla kiloların ve obezitenin meme kanserinin nüksetmesine sebep olduğununu tespit etti.