Stres terlemeyi artırıyor

Günlük yaşamda sosyal hayata karışamama, topluma girememe gibi sorunlara yol açan çekingenlik nedeniyle oluşan stres terlemeyi artırıyor.

Aldatan erkek nasıl anlaşılır?

Aldatan erkek, mutlu bir birlikteliğin ve ilişkinin önündeki en büyük sorun olduğu kadar bazen de huzurlu bir ailenin dağılmasına neden oluyor.

Soğuk duşun yararları

Sıcak havaların vazgeçilmezi olan soğuk duşun yararları arasında cilt güzelleştirme, zayıflatma, hatta bağışıklık sistemini güçlendirme bile bulunuyor.

Denize yalnız girmeyin

Sıcaklıkların oldukça yüksek olduğu şu günlerde tatil için sahil bölgelerine girenlerin denize yalnız girmeme uyarısı yapılıyor.

İşyeri stresini azaltma yolları

Çoğu insanın özel yaşantısına da, evliliğine de olumsuz bir şekilde yansıyan ve yaşamı çekilmez hale getiren işyeri stresini azaltma yolları mutlu ediyor.

Aşk acısı nasıl geçer?

Her ne kadar unutulmadığı söylense de aşk acısının sonsuza kadar aynı şekilde ve şiddette devam etmediği tespit edildi.

Banyo yapmanın püf noktaları

Yapılan araştırmalar her halükarda vücuda yararlı olsa da daha etkili olması için banyo yapmanın püf noktaları olduğunu ortaya çıkardı.

9 adımda mutlu bir ilişki

Yüzyıllardır çiftler arasında yaşanan sorunların temelinde yatan sorunları ortadan kaldırıp 9 adımda mutlu bir ilişki oluşturmak aslında mümkün.

Ölüm düşüncesi motive ediyor

Bazı insanlarda karamsarlığa neden olduğu bilinen ölüm düşüncesi, birçok insanı ise yaşam enerjisini artırıp pozitif yönde motive ediyor.

İdeal uyku düzeni

İdeal uyku düzeni için insan fizyolojisini bilmek gerektiğini söyleyen uzmanlar, insanın bünyesinin günde iki defa uyuyup uyanmak için programlandığını belirtiyor.

Mutlu eden kokular

Bazı kokuların sağlığa ve ruh haline iyi geldiği için mutlu eden kokular olarak isimlendirildiğini biliyor musunuz?

Gülmenin yararları

Hayatımızın pek çok alanında oluşturduğu pozitif etki nedeniyle sağlığımızı iyi yönde etkilemesi gülmenin yararları arasında sayılabilir.