Erkeklerin en sık söylediği yalanlar

Erkeklerin en sık söylediği yalanlar

Yüzyıllardır çözülemeyen kadın-erkek ilişkilerinin kilit noktalarından birisi de şüphesiz erkeklerin en sık söylediği yalanlar olacaktır.

Erkeklerin en sık söylediği yalanlar

Yapılan araştırmalar sayesinde erkeklerin en sık söylediği yalanlar listesi şekillendi ve böylece erkeklerin en çok hangi konularda yalan söylediği açıklığa kavuşturuldu.

Kadın ile erkek arasındaki ilişkinin gizemi

Kadın-erkek ilişkileri yüzyıllardan beri hala tam olarak çözülemedi. Her halükarda birbirini tamamlayan bu iki yarım elmada ufak tefek eksikliklerin olması çok da şaşırtıcı olmasa gerek. Bu eksikliklerden biri de şüphesiz kendilerini yalan söylemek zorunda bırakacak durumların içinde bulunmaları.

Merak edenler için işte erkeklerin en sık söylediği yalanlar…

Statü konusunda yalan söyleme

Erkekler olayları biraz şişirmeye meraklı. En büyük arabalar onların, en önemli iş yerlerinde onlar çalışır. Bu gösteriş hevesi kendilerini başkalarıyla kıyaslama düşüncesinden kaynaklanıyor.

Bilgi konusunda yalan söyleme

Hiçbir bildikleri olmasa da, erkeklerin yüzde 84’ü bilgi sahibiymiş gibi davranıyor. Kendilerini sorun çözme konusunda yetenekli görüyorlar.

Duygu konusunda yalan söyleme

“Bir problemin mi var?” erkeklere sorulduğunda, genelde “Hayır, yok!” derler. Zaaflarını açığa vermeyi sevmediklerinden bunları gizlerler.

Korku konusunda yalan söyleme

Erkekler, cesur olmaları gerektiğini sanırlar. Onun için korkularını ve fobilerini (örümcek gibi) saklarlar.

Tembellik konusunda yalan söyleme

Yaptıkları her şeyi abartılmış gerekçelerle savunmayı hoşlanırlar. Beyinlerinin arkasında yatan düşünce: Yaptıkları her şeyin bir anlamı olmasını isterler.

Kaytarma konusunda yalan söyleme

Uzun süreli tartışmalardan kaçmak için, soruları hemen kısa bir “Evet” ile cevaplandırırlar. Örneğin “Beni halen seviyor musun?” veya “Bu elbise bana yakıştı mı?” suallerini.

“Erkeklerin en sık söylediği yalanlar” için bir cevap

  1. Eşler arasında söylenen yalanlar bayanların ruh sağlıklarıyla orantılıdır. Eşler arasındaki sevgi bağlarının gücü arttıkça erkek yakışıklı ve de devamlı arandıkça hele bayanların dikkatini cezbediyorsa esprili ise güçlü erkek sınıfında ise tam bir yalan makinası olmak zorundadır. Yalan denen kurtarıcı nesne olmasaydı dünya yaşanırlığını kaybederdi. Tabii ki hastalık haline gelmemek kaydıyla kurtarıcı tatlı yalanlar söylenmek zorunda erkeklerin yüzde 90’nı belli bir yaş sonrası monotonlaşan ilişkiye bağlı olarak farklı alanlarda aranır bir kısmı eldekinin değerini fark eder geri döner, bir kısım ise belli sure sonra evdekinden farkı yok der. Bu noktanda bilinçli kadın usta balıkçı gibi misinayı uzun tutup dolaşma imkânı tanımışsa erkek yuvaya döner. Bu geçen zamandaki yalanlar gerekli ve tatlı yalanlardır. Toplumlar modernleştikçe bu hastalıklar artar. Bu konular detaylı ve uzun konular…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek