Estetik eşler arası problemleri çözer mi?

Estetik eşler arası problemleri çözer mi?

Uzmanlar, eşler arasında yaşanan problemlerin ve kavgaların çözülmesi için estetik operasyonlara başvuran kadınların olduğunu belirtiyor.

Bazı kadınların eşleri ile yaşadıkları sorunları çözebilmek için estetik ameliyat yaptırdığını oysa estetik operasyonların ilişki sorunlarını çözmek için değil vücut kusurlarını düzeltmek için yapılması gerektiğini ifade ediyor.

Estetik eşler arası problemleri çözebilir mi?

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Tosun, eşiyle problem yaşayan kadınların bu sorunları estetik ameliyatla çözebileceğine inandığını oysa estetik ameliyatların kadınların eşleriyle arasındaki sorunları değil, vücudun kusurlarını düzeltebileceğini söyledi.

30’lu yaşlarda burun estetiği moda

Estetik ameliyatı genelde gençlerin tercih ettiğini ifade eden Prof. Dr. Zekeriya Tosun, gençlerin beden algısı çok farklı olduğu için kendileriyle çok fazla ilgilendiğini söyledi. Tosun, Türkiye’de 20 ve 30’lu yaşlarda en çok burun estetiği ameliyatlarının tercih edildiğini söyledi.

40’lı yaşlardan sonra memeler küçültülüyor

40 yaşından sonra ise en fazla meme küçültme operasyonları ile yağ aldırma ameliyatı yaptırılıyor.

Yurt dışında ileri yaşlarda yüz germe, yağ aldırma ve karın estetiği ameliyatı gerçekleştirildiğini aktaran Tosun, “Türkiye’de ise ileri yaşlarda bu tür ameliyatları yaptıranların oranı az.” dedi.

Hayal kırıklığına uğruyorlar

Vücutlarında hiçbir sorun yokken ilgili yerlere başvuran hastaların olduğuna dikkati çeken Tosun, bazen çeşitli isteklerle gelen hastalarında bulunduğunu dile getirdi.

Tosun, kişilerin bazen sevdikleri sanatçıya bile benzemek istediğini belirterek şunları söyledi:

“Eşiyle problemlerini estetik ameliyatla çözebileceğini düşünen kadınlar var. Estetik ameliyat kişinin vücudunu düzeltir, eşiyle arasını değil. Fiziksel olarak değişim sağlandığında her şeyin normale döneceği gibi yanlış düşünceler oluyor. Bu düşünceyle hareket eden kişiler, daha sonra zaten hayal kırıklığına uğruyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek