Doğum sonrası estetik için iyi düşünün

Doğum sonrası estetik için iyi düşünün

Doğumla birlikte değişen vücudun tekrar eski haline dönmesi için tercih edilen doğum sonrası estetik operasyonlar için iyi düşünülüp karar alınmalı.

Doğum sonrası estetik yaptırmak için iyi düşünün

Hamilelik döneminde ve doğum sonrası bedende fiziksel olarak ciddi değişiklikler meydana gelir. Bedenin doğum yaptıktan sonra eski haline gelebilmesi için en azından hamilelik süresi kadar daha bir sürenin geçmesi beklenir. Bu süre sonunda da vücut yavaş yavaş kendine gelmiş olur.

Uzmanlar, doğum sonrası hızlı bir şekilde eski görünümlerine kavuşmak isteyenlerin estetik ve cerrahi operasyonlara karar verdiğini ancak bu gerekli süreyi geçirmeden önce estetik operasyon düşünmenin doğru olmadığını belirtiyor.

Karar almadan önce doğum sonrası depresyonu atlatılmalı

Superplast Estetik Merkezi’nden Op. Dr. Hüseyin Güner, kimi annelerin doğum sonrası depresyonu olarak bilinen olumsuz ama geçici bir psikolojik döneme girebileceğine dikkat çekerek, bu dönemin cerrahi müdahalelere karar vermek için doğru bir zaman olmadığı uyarısında bulundu.

Kısacası, anne ancak yaşamındaki yeni duruma alıştığında ve bedeni doğal toparlanma sürecini tamamladığında doğru ve sağlıklı bir karar verebilir.

Karın germe operasyonları artık kolaylaştı

Karın germede eskisi gibi cerrahi yönteme başvurma zorunluluğu yok. Gelişmiş teknolojiler sayesinde ağır derecede sarkmalar söz konusu olmadığında klasik karın germe ameliyatı yerine lazer destekli endoskopik mini karın germe yöntemi olan 3DEEP RF tercih edilmektedir.

Eğer hastada aynı zamanda hafif orta düzeyde bir yağ fazlalığı varsa Ultrashape ile odaklı ultrason tedavisini eklemek karın bölgesindeki yağ hücrelerinden kalıcı olarak kurtulmayı sağlamaktadır.

Doğum sonrası meme dikleştirme/toparlama

Meme dikleştirme ve meme toparlama, doğum sonrası ve özellikle de emzirme dönemi sonrasında memelerin şekil ve sıkılıklarını kaybederek sarkmaya başlamasıyla bu deformasyonu gidermek amacıyla tercih edilen ve sonuçlarıyla yüz güldüren bir işlemdir.

Lazer Lipoliz uygulaması

Lazer Lipoliz uygulaması ile tek seansta karın, bel, basen, kol, gıdı ve bacak bölgesindeki yağlardan kurtulma ve gerginliğin sağlanması amaçlı uygulanır.

Ameliyatsız karın germe estetiği

Ameliyatsız karın germe işlemi sonrasında kişi hemen sosyal hayatına geri dönebilir. Ultrashape uygulaması 3-4 seans, 3DEEP RF uygulaması ise 5-6 seanstır. ART arda uygulandığında toplam uygulama süresi her bir seansta yaklaşık 45-60 dakikadır.

İşlemler anestezi gerektirmez ve hiçbir şekilde ağrı oluşturmaz. İşlem sonrası kişi hemen sosyal hayatına geri döner. Son seanstan 6 hafta sonra kesin sonuç ortaya çıkar.

Meme dikleştirme ameliyatının süresi

Meme dikleştirme ameliyatının süresi genellikle 1,5 – 3 saat arasında değişir. Meme dikleştirme operasyonunun sonuçları uzun sürelidir. Operasyondan sonra kalan dikiş izleri bir süre kalır, fakat zaman içerisinde (hastaların %95’inde bir yıl içinde) neredeyse tamamen kaybolur.

Gebelikte kilo kontrolü

Op. Dr. Hüseyin Güner, son olarak “Gebelikte kilo kontrolü yapılması bence formun bozulmaması için en önemli faktör Bunların dışında, bedenin doğuma hazırlandığı süreçte ağız yapısında aşırı hassaslaşma görülür ve diş eti problemleri ortaya çıkabilir. Doğum ertesinde annelerin bir diş hekimine görünmelerini mutlaka öneriyoruz.” uyarısında bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek