Göz çevresi halkalarının tedavisi

Göz çevresi halkalarının tedavisi

Göz çevresi halkaları, ciltte görülen akne problemlerinden sonra en sık karşılaşılan cilt sorunudur ve göz çevresi halkalarının tedavisi ciddi bir süreç gerektirir.

Göz çevresi halkaları

Göz çevresinde bulunan ve genellikle morluk şeklinde algılanan koyu halkalar, akne sorunlarının ardından en sık görülen ikinci cilt sorunu olup bu göz çevresi halkalarının tedavisi de en az sivilce tedavisi kadar meşakkatlidir.

Göz çevresinde oluşan bu mor renkli halkalar, insanı normal yaşından çok daha yaşlı gibi göstermesinin yanında stres ve uykusuzluk algısı da oluşturabilmektedir.

Göz çevresi halkalarının nedenleri

Göz çevresinde bulunan halkalarının doğru bir şekilde tedavi edilebilmesi için öncelikle bu morluklarının nedenlerinin doğru bir şekilde saptanması gerekmektedir. Çünkü bu mor halkalar uykusuzluk, stres, uzun süreler boyunca bilgisayar ekranlarına bakmak gibi çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilen geçici morluklar olabileceği gibi alerjik reaksiyonlar, çeşitli hastalıklar, kalıtsal faktörler, bazı ilaçların yan etkileri, yaşa bağlı etkenler ve yanlış kozmetik ürünlerin kullanımı kaynaklı kalıcı morluklar da olabilirler.

En sık karşılaşılan cilt problemlerinden biri olduğu gerek istatistiki verilerle gerekse de yapılan araştırmalar sonucu tespit edilen göz çevresi morlukları morlukların düzeyine bağlı olarak 10 yıla kadar daha yaşlı gösterebilmektedir.

Göz çevresi halkalarının tedavisi

Göz çevresi halkalarından kurtulmak, gerek göz çevresinde oluşan bu mor halkaların ağırlığına gerekse nedenlerine bağlı olarak uygulanabilecek çeşitli tedavi yöntemleri ile mümkündür.

Profesyonel yardım ile göz çevresi halkalarının tedavisi

Göz çevresinde oluşan mor halkalardan kurtulmak için en iyi ve tavsiye edilen tedavi yöntemi, bir uzmandan profesyonel yardım almaktır. Uzmanların yapacakları teşhis sonrası “yağ enjeksiyonu” olarak da bilinen lipofilling gibi çeşitli tedavi yöntemleri tercih edilebilir.

Microcurrent tedavi ile uygulanacak düşük frekanslı elektrik akımı deri hücrelerini tedavi ederek daha sağlıklı ve doğal görünmelerini sağlar.

Göz çevresi morluklarının profesyonel yöntemlerle tedavisi için kullanılan diğer alternatifleri estetik ve güzellik uzmanınıza danışarak size en uygun olacak ve kalıcı sonuçlar elde edeceğiniz bir tedavi yöntemi seçebilirsiniz.

Masaj tedavisi

Göz çevresinde bulunan morluklara uygulayabileceğiniz en kolay tedavilerden biri de kendi kendinize yapabileceğiniz göz çevresi masajlarıdır. Göz kreminizi sürerken, parmak uçlarınızla aşağıdan yukarıya ve yukarıdan aşağıya doğru yumuşak dokunuşlarla tampon yapabilirsiniz. Bu yöntemle göz çevrenizde oluşması muhtemel koyu halkalara, şişliklere ve kırışıklıklara da engel olabilirsiniz. Bu masajı mutlaka günde en az iki defa uygulamalısınız.

Bilyeli ürünler

Son zamanlarda oldukça popüler bir hal alan ve bilye şeklindeki göz çevresi bakım ürünleri de göz çevresi morluklarından kurtulmak için etkili yöntemlerden biridir. Bu yöntemde kullanılan bilyeler, göz çevresine soğuk baskı yaptığı için hem morluklara hem de şişliklere karşı oldukça etkilidir.

Mavi bazlı kapatıcı

Göz çevresinde oluşan morluklarını tedavi edecek kadar yeterli vaktiniz yoksa onlardan kurtulmanızın kalan tek yolu sihirli kapatıcılar vasıtasıyla onları saklamaktır. Böylece kısa süre sonra gitmeniz gereken davet, toplantı veya görüşmelere uykusuz izlenimi veren mor halkalı gözlerle gitmek zorunda kalmazsınız. Mavi bazlı kapatıcılar kullanarak yapacağınız iyi bir makyaj sayesinde harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Güzellik ve makyaj uzmanları, göz çevresinde oluşan mor halkaları saklamak için mavi renkli makyaj ürünlerinden faydalanırlar. Mavi bazlı özel kapatıcılar sayesinde, kızarıklıkların nötralize olduğuna ve bir süreliğine de olsa görünmediklerine şahit olacaksınız. Göz çevresi morluklarının gizlenmesinde kullanıldığı bilindiğinden dolayı olsa gerek piyasada concealer denilen kapatıcıların içinde mavi baz bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek