Çölyak hastalığı

Çölyak hastalığı ince bağırsağın, gluten olarak adlandırılan protein içeren besinlere karşı gösterdiği hassasiyet ve alerjiye verilen isimdir. Glutene karşı bu hassasiyet kroniktir ve ömür boyu süren bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hidrosefali hastalığı

Hidrosefali hastalığı; beyinde aşırı miktarda suyun birikmesi sonucu ortaya çıkan ve Alzheimer ile aynı belirtiler gösteren bir rahatsızlıktır.

MS Hastalığının belirtileri

MS Hastalığının belirtilerinin kişiden kişiye göre farklılık gösterebildiğini belirten uzmanlar MS için erken tanının önemine dikkat çekiyor.

Çocuklarda inatçı öksürük

Havaların soğumasıyla birlikte çocuklarda inatçı öksürük de görülmeye başladı. Uzun süren öksürük nöbetleri çeşitli sağlık sorunlarının belirtisi olabilir.

Varis tedavisi

Varisten korunmak için alçak topuklu ayakkabı tercihinin önemine dikkat çeken uzmanlar, varis tedavisi için geç kalınmaması gerektiğini belirtiyor.

Doğal yollarla bel ağrısı tedavisi

Bel ağrısı kronikleştiğinde çoğu kimse için çaresiz bir hastalık gibi görülse de doğal yollarla bel ağrısı tedavisi için birçok alternatif bulunmaktadır.

Uykuda diş gıcırdatma (Bruksizm)

Stres, düzensiz beslenme ve hareketsizliğin ortaya çıkardığı stresin neden olduğu uyku bozukluklarından biri de uykuda diş gıcırdatma (Bruksizm) sorunudur.

Sıcak çarpması

Normal şartlar altında % 30-60 arasında olması gereken nem oranının yaz sıcaklarında % 90’lara ulaşması sıcak çarpması tehlikesini ortaya çıkarıyor.

Fazla tuz hipertansiyon nedeni

Aşırı şekilde tüketildiğinde hipertansiyon nedeni olan tuz, böbrek hastalığı gibi çeşitli sağlık sorunlarını da tetikleyici olabiliyor.

Bitkilerle migren tedavisi

Bio-elektriksel bir hastalık olan migren hastalığının ortadan kaldırılabilmesi için yapılan bitkilerle migren tedavisi çoğu zaman sonuç vermemektedir.

Ayak sağlığı rehberi

Bazı meslek gruplarında çalışanlarda uzun süre ayakta kalmaktan kaynaklanan ayak sorunlarının giderilmesi için ayak sağlığı rehberimizi incelemelisiniz.

Bitkisel tehlike bonzai

Gençler arasında giderek yaygınlaşan ve ölümlere neden olabilen bitkisel tehlike bonzai hakkında merak edilen sorunların cevaplarını yazımızda bulacaksınız.

Diyabet tehlikesi giderek artıyor

Dünya genelinde büyük bir tehdit haline gelen ve şeker hastalığı olarak da bilinen diyabet hastalığı 382 milyon insanda var ve giderek artış gösteriyor.