Selülit hakkında az bilinen gerçekler

Selülit hakkında az bilinen gerçekler

Selülit hakkında şimdiye kadar birçok kimse tarafından bin bir türlü çare sunulmuştur. İşin ironik yanı ise bu çarelerin işe yarama durumunun kişiden kişiye değişiklik göstermesidir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için selülitle ilgili az bilinen gerçeklere göz atmakta fayda var.

Bin bir türlü çare sunulan, bu çarelerin işe yarama ihtimalinin kişiden kişiye değiştiği selülitle ilgili az bilinen gerçekler…

Selülit için kilolu olmak şart değil

Kalça ve üst bacaklarda görülen selülit kilo problemiyle bağdaştırılır. Ancak selülitin ortaya çıkması için kilolu olmak şart değildir. Selülit, vücudun susuz kalması ve dolaşım sistemindeki sıkıntılardan kaynaklanır. Hormonlar da selülit oluşumunu destekleyebilir.

Derinin hemen altındaki bağ dokuların zayıflaması da selülitle sonuçlanabilir.

Kadınların % 90’ında selülit var

Her yıl selülit tedavileri için milyonlarca lira harcanmaktadır. Selülit sorunu ergenlikten sonra görülmeye başlanır. Selülitin derecesi ve şekli değişse de kadınların % 90’ında selülit olur.

Selülite karşı çaresiz değilsiniz

Selülite karşı çaresiz olduğunu düşünenlerin yanıldığını söyleyebiliriz. Aşama aşama ilerleyerek selülitten kurtulabilir veya görünümünü azaltabilirsiniz.

Öncelikle bol su tüketmek gerekmektedir. Selülitin başlıca sebebi olan susuzluk ortadan kalktığında tüm toksinler vücudu terk edecek ve dolaşım normale dönecektir.

Sigarayı bırakmak selüliti azaltıyor

Yapılan araştırmalar sigarayı bırakmanın veya bırakamıyorsanız azaltmanın, selülitin görünümünde azalma sağladığını ortaya koymaktadır. Sağlıklı beslenme ve düzenli spor ile selülitten uzak bir yaşam sürebilirsiniz. Selülitli bölgeye uygulanan nemlendirici masajlar da cildin elastikiyetini geri kazanmasına yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek