Feng Shui’ye göre ev dekorasyonu

Feng Shui’ye göre ev dekorasyonu

Yaşamın birçok alanına tatbik edilen Feng Shui öğretisinden ev dekorasyonunda da faydalanmak ve bu sayede dengeli bir yaşam mümkün.

Feng Shui’ye göre ev dekorasyonu

Denge üzerine kurulu eski bir Çin öğretisi olan Feng Shui, sadece iyi şans ya da pozitif enerjiyle ilgilenmez, birbirine zıt enerjilerin dengeli bir biçimde bir arada bulundukları ünlü sembol yin-yang da bu öğretinin unsurlarından biridir.

Doğada bulunan negatif enerjinin de size yararı vardır. Örneğin çalışma odanızda pozitif enerjiye yani yang’e ihtiyaç duyarken, dinlenme odanızda ise pasif enerji olarak bilinen yin’e ihtiyaç duyarsınız. Ancak bu iki enerjiyi eviniz veya iş yerinizde dengeli bir şekilde kullanarak olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Feng Shui’ye göre evin girişi nasıl olmalı?

Evinizin girişi geniş ve aydınlık olmalı. Eve girerken kasvetli bir ortamla karşılaşırsanız içinizdeki pozitif enerji kaybolur, bu nedenle kapı girişleri aydınlık ve ferah olmalıdır. Evin girişinin tam karşısında tuvalet kapısı bulunmamalıdır, şans evinize giriş kapınızdan girer ve eğer tam karşısında tuvalet bulunursa oradan çıkıp gidebilir.

Feng Shui’ye göre mutfak nasıl olmalı?

Mutfağınız, evin arka kısımlarında bulunmalıdır. Mutfağı yerleştirirken ocağınız ve lavabonuzun yan yana olmamasına dikkat ediniz, bu ikisi karşıt enerji içerdikleri için karşılıklı durmaları gerekir. Yemek pişirirken tam arkanızda mutfak kapısı olmamasına ve ocağın yanında pencere bulunmamasına dikkat etmelisiniz.

Feng Shui’ye göre ofis veya evdeki çalışma odası nasıl olmalı?

Ofisinizin aydınlık olmasına önem göstermelisiniz. Çalışma masanızda, yüzünüz giriş kapısına bakacak şekilde oturmalısınız. Bu size tüm odaya hakim olma hissi verecektir. Pencereyi tam arkanıza almamalısınız. Ancak odanız bu şekilde tasarlanmışsa, güneşlikleri, varsa panjurları kapalı tutmanız, bu durumun negatif etkisini azaltmak için yeterli olacaktır. Çalışma odanıza koyacağınız kırmızı ve turuncu renkte aksesuarlar size enerji verecektir. Dolap ve rafların kapaklı olmasına ve kapaklarının kapalı tutulmasına özen göstermelisiniz.

Feng Shui’ye göre oturma odası nasıl olmalı?

Oturma odanız sizin için önemlidir, ailenizle ve sevdiklerinizle yapacağınız sohbetler hayatınıza anlam katar. Bu yüzden oturma odanızı mümkün olduğunca rahat ve sade eşyalarla döşemeli ve özellikle keskin köşeli eşyalardan kaçınmalısınız. Yüzünüzün baktığı tarafa renkli resimler ve parlak bitkiler koymanız pozitif enerjiyi odanıza taşıyacaktır. Yine oturma odanızdaki dolapların kapalı bulunması da oldukça önemli bir ayrıntı.

Feng Shui’ye göre çocuk odası nasıl olmalı?

Çocuk odasını çocuklara zarar vermeyecek eşyalarla döşemeniz gerekir. Çok parlak olmamak kaydıyla dekorasyonda canlı renkler kullanabilirsiniz. Çocuk odasının evin batı kısmında bulunmasına dikkat etmelisiniz. Duvarlarda açık toprak tonlarını kullanmalısınız.

Feng Shui’ye göre yatak odası nasıl olmalı?

Yatak odası herkes için önemlidir. Bu odanın evin arka taraflarında az güneş ışığı alan ve sakin bir kısmında olması önemlidir. Kullandığınız çarşafların sade ve düz renkte olmalarına dikkat etmelisiniz. Tek aydınlatma kaynağı kullanmalı ve özellikle ayna, akvaryum, bitki ve su içeren eşyalardan uzak durmalısınız.

Feng Shui’ye göre yeni ev seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Seçeceğiniz evin ön cephesinin ışık alıyor olması önemli. Evin kare, dikdörtgen gibi düzgün bir şekle sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Bahçeli bir ev tercih ediyorsanız, bahçeden giriş kapısına gelen yolun düz değil de dolambaçlı olmasına dikkat edin. Kasvetli olmayan, aydınlık ve sade evler tercih etmeniz önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek