Aldatan erkek nasıl anlaşılır?

Aldatan erkek nasıl anlaşılır?

Aldatan erkek, mutlu bir birlikteliğin ve ilişkinin önündeki en büyük sorun olduğu kadar bazen de huzurlu bir ailenin dağılmasına neden oluyor.

Aldatan erkek nasıl anlaşılır?

Evliliklerin bitmesine, birlikteliklerin sorunlar yaşamasına ve çiftler arasında büyük kavgalara neden olan şeylerin başında kuşkusuz partnerini aldatma gelmektedir. Aldatılıp aldatılmadığı konusunda şüpheye düşen kadınlar, aldatan erkeğin tutum ve davranışlarında meydana gelen değişiklikleri gözlemleyerek bu şüphelerinden kurtulabilirler.

Evli erkeklerin % 60’ı aldatıyor

Yapılan araştırmalar, evli erkeklerin % 60’ına yakınının eşlerini aldattığı gerçeğini ortaya çıkardı. Aldatılmayla karşı karşıya kalan kadınlar ise bu durumda ne yapacakları, nasıl hareket edecekleri konusunda kararsız kalıyorlar.

Aldatan erkekler, hem aldatmanın verdiği suçluluk psikolojisiyle hem de değişen düzenleri nedeniyle aldattıklarını istemeseler de aldatma belirtileri ile belli ederler. Bu belirtilerden en az birisiyle karşı karşıyaysanız, ilişkinizi tekrar gözden geçirmeniz yerinde olacaktır.

İşte erkeklerin eşlerini aldattığında ortaya çıkan aldatma belirtileri…

Daha önce aldattıysa…

Partnerinizle geçmişte aranızda geçen bir aldatma hikâyesi varsa, sizi yeniden aldatabileceği riskini hep göz önünde bulundurun.

Asla suçluluk duymayanlar

İçinde suçluluk duygusu barındırmayan kişiler, partnerlerini aldattıklarında bu durumu normal olarak düşünürler. Asla özür dilemeyen ve yaptığından pişman olmaya bu kişiler, aldatma konusunda da birinci sırada yer alırlar.

Narsist bir erkek mi?

Sevgiliniz yalnızca kendini düşünüyor, tüm ilgiyi üzerine çekmek istiyor ve hep en mükemmelin kendisi olduğunu mu düşünüyor? Bu tip narsist kişiliğe sahip olan insanlar, oyunu kuralına göre oynamaktan hiç hoşlanmadıkları için aldatmaya daha meyillidir.

Seks hayatınız durgunlaştı mı?

Partneriniz artık eskisi gibi size yaklaşmıyor, sevişmekten hep kaçıyor ya da sizinle daha az mı öpüşüyor? Eğer seks hayatınız eskisi gibi canlı değilse, partnerinizin sizi başka biriyle aldatıyor olabileceği fikrini göz önüne getirin.

Aldatmayı ailesinden öğrenmiş biriyse…

Aldatma kelimesini çok küçük yaşta ebeveynlerinden görerek öğrenen bireyler, ileriki hayatlarında partnerlerini aldatmaya meyilli oluyorlar.

Sizinle vakit geçirmiyorsa…

Aynı evde yaşamanıza rağmen siz televizyon seyrederken o oyun oynuyor ya da siz yatağa erkenden gitmenize rağmen o bilgisayarın başından kalkmıyor ve sürekli sizi geçiştiriyor mu? Partneriniz, sizinle çok az zaman geçirmeye ve bir şeyler paylaşmamaya başladıysa, bu durumdaki tuhaflığın farkına varmalısınız.

Bilgisayarındaki ve telefonundaki değişimlere göz atın

İçinizde aldatıldığınıza dair şüpheler varsa, partnerinizin bilgisayarını ya da tabletini mutlaka gözden geçirin. Şifrelerini değiştirmiş mi diye bakın, yeni bir mail adresinin olup olmadığını kontrol edin. Yeni bir mail hesabı, pek çok gizli şeyi içinde barındırıyor olabilir! Ayrıca telefonundaki şifre değişikliklerini de mutlaka kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek