Emzirme depresyondan koruyor

Yapılan bir araştırma sonucu, emzirmenin doğum sonrası annede karşılaşılan depresyon riskini yarı oranında azalttığı ortaya çıktı.

Muşmulanın faydaları

Kültürümüzde yenidünya, Malta eriği, muşmula gibi farklı isimlerle anılan ve mayhoş bir tadı olan muşmulanın faydaları oldukça fazla.

Çocuklarda kekemelik

Çocuklarda kekemelik, genellikle dil gelişiminin başladığı erken dönemlerde ortaya çıkan ve 5 yaş civarında iyice belirginleşen bir durumdur.

Bebeklerde ilk göz muayenesi

Göz hastalıklarının yenidoğan döneminden itibaren görülmeye başlandığını belirten uzmanlar, bu nedenle bebeklerde ilk göz muayenesinin önemine dikkat çekiyor.

Takıntılı çocuk davranışları

Tırnak yeme, parmak emme ve nefes tutma gibi takıntılı çocuk davranışları birçok anne babayı rahatsız eden ve sebepleri araştırılması gereken takıntılardır.

En güzel kız bebek isimleri

Kız bebek bekleyen anne-babaların en büyük sorunlarından biri de şüphesiz en güzel kız bebek isimleri araştırması yapmaktır.

En güzel erkek bebek isimleri

Erkek bebek bekleyen anne-babaların en büyük sorunlarından biri de şüphesiz en güzel erkek bebek isimleri araştırması yapmaktır.

Çocuk ateşlenince ne yapmalı?

Özellikle annelerin paniklemesine, endişelenmesine neden olun çocuklarda yüksek ateş durumları “Çocuk ateşlenince ne yapmalı?” sorusunu gündeme getiriyor.

Çocuklarda kusma

Çocuklarda kusma, herhangi bir sebeple karın kaslarında kasılma sonucu midede bulunan sıvının gıdalarla birlikte ağızdan atılmasına denir.

Çocuklar için doğru oyun seçimi

Oyun oynamanın çocuklar için doğal bir ihtiyaç olduğunu söyleyen uzmanlar, doğru oyun seçimi ile çocukların gelişiminin desteklenebileceğini belirtiyor.

Anne sütünün yararları

Yeni doğan bebek için en iyi gıda olan ve tek başına bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılayan anne sütünün yararları oldukça fazla.

Çocuklarda yaz ishali

Çocuklarda yaz ishali vakalarının görülmesinde artış olduğunu belirten uzmanlar, ebeveynleri ishal kesici ilaçların kullanımına karşı uyardı.