Ağız ve diş hastalıkları

Ağız ve diş sağlığında en önemli iki hastalık diş çürükleri ve diş eti iltihaplanmalarıdır. Diş eti hastalıkları kimi zaman diş yuvasının bulunduğu çene kemiğinin erimesine kadar ilerleyen bir etki yapabilir.

Diş sağlığının bozulması vücuttaki diğer organları da etkileyebilir.

Dişler neredeyse bütün sistemleri olumsuz etkileyen sürekli enfeksiyon odağı haline gelebilir ve kalp, böbrek, eklemler vb. yapılarda önemli sağlık sorunlarına yol açabilen enfeksiyonlara kaynaklık edebilir.

Ağızda ve dişlerde yapısal ve işlevsel herhangi bir bozukluğun olmaması, ağız ve dişlerin görevlerini tam olarak yapabilmeleri durumu ağız ve diş sağlığının varlığını gösterir.

“Ağız ve diş hastalıkları” için 3 cevap

  1. benim sorunum dişlerim de güzel beyz bir dişlerim var ama gece yatıp sabah kalktıgım da sürekli kanıyor kaç kere doktora gittim çok saglıklı diyorlar diş taşlarını temizliyorlar ama yine kanıyor ve ben çok mutsuz oluyorum bir sorum daha var ellerim çok aşırı terliyor resmen suyu çıkıyor birileri ile tokalaşmaya utanır oluyorum ne olur bu iki konuda bana yardım cı olun şimdiden teşekkürler

  2. az daha ayrıntılı olsaydı madde madde olsaydı çok iyi olurdu ama bu bilgiler işime yaramaz benimde dişlerim sağlıklı ama kanama var bende bundan rahatsızım

  3. sağlıklıysa nasıl kanıyor benim bir sorunum var ama senin ki hem dişin sağlıklı bence saçma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek