Aşkınızın yorgunluğunu giderin

Sevdiği insandan beklediği ilgiyi göremeyen kişilerin, melankolik aşıklarla, mutsuz evlilik yapanların kalp hastası olma riski taşıyor. Bu tür sorunlu ilişkilerin yaşandığı evrelerden kurtulmak için illa kavga etmek, gürültü çıkarmak gerekmiyor. Uzmanların bu tür durumlar için tavsiyesi anında ilkyardım…

– Teşhis: Beni sevmiyor!
İlgisini artırmak için neler yapmadınız. Ama galiba bu iş olmayacak. Paniğe gerek yok.

İlkyardım: Öncelikle, bu aşkı yaşamak istiyor musunuz? Cevabınız “Evet” ise, radikal değişiklikler yapmayı deneyebilirsiniz.

– Teşhis: Yabancılaşıyoruz
Sizi eskisi kadar umursamıyor. Önce gözyaşlarınızı silin ve kendinizi toparlayın.

İlkyardım: Aranızda geçen tatsızlıkları düşünün ve olaylara dışarıdan birisinin gözüyle bakın. Hatalı olan belki de sizsiniz; bu durumu gözden geçirin.

– Teşhis: Yanındaki kız
Etrafındaki kızlar yüzünden onu çok kıskanıyorsunuz. Bu tutumunuz hastalık boyutuna varmamalı.

İlkyardım: Kıskançlık sebeplerini gözden geçirin ve sudan bahaneler yüzünden boşuna tartışma çıkartmayın. Gerçekten rahatsız olduğunuz durumlarda ise, ona neden onu kıskandığınızı izah etmeyi deneyin.

– Teşhis: Bana aşık!
Sevgili olmayı aklınızdan bile geçirmediğiniz bir erkek arkadaşınız, size onun kız arkadaşıymışsınız gibi davranıyor. Hareketlerine dikkat.

İlkyardım: Eğer gerçekten onunla sevgili olmak istemiyorsanız, aranızda bir şey olamayacağını söyleyin. O zaman daha fazla hayal kırıklığı yaşamaz ve arkadaşlığınız zedelenmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek