Baş ağrısı egzersizleri

Baş ağrısı egzersizleri

Sıkça karşılaşılan ve günlük yaşamı olumsuz etkileyen baş ağrılarını uygulanacak baş ağrısı egzersizleri ile önlemek mümkün olabiliyor.

Baş ağrısı egzersizleri

Baş ağrısı şikayetiniz varsa artık evinizde kısa süreler ayırarak ve herhangi bir ilaç tedavisine gerek kalmadan egzersizler yoluyla kurtulabilirsiniz.

Baş ağrısı tedavisi için egzersizler

Baş ağrısı tedavisi için bazı egzersizleri uygulayabilirsiniz.

Oturun ve omuzlarınızı gevşetin. Başınızı sağa doğru eğerek kulağınızı sağ omuzunuza yaklaştırın.

Sağ avuç içinizi başınızın sağ tarafına yerleştirin. Elinizi ve başınızı diğer yana doğru yatırın ve derin nefes alın. Nefesinizi tutun ve sertçe itmeye devam edin.

Nefesinizi yavaşça ve tamamen verirken elinizi bırakın ve başınızı sağ omzunuza doğru yaklaştırın. Bunu iki kez daha tekrar edin.

Uygulamayı sol tarafınızda üç kez tekrarlayın.

Başınız düz olacak şekilde, parmaklarınızın iç taraflarını başınızın iki yan alta tarafındaki kemiklerin üzerine yerleştirin. Derin nefes alın ve parmaklarınızı birlikte başınızı izometrik olarak itin.

Ellerinizi kucağınıza bırakın ve ağzınızdan nefes verirken çenenizi acın. Ağızınızdan derin nefes alırken çenenizi öne doğru, alt dişlerinizi de üst çenenize doğru uzatın. Nefesinizi verin, ağzınızı acın ve çenenizi gevşetin.

Çenenizi bir kez daha gerin. Nefesinizi verirken başınızı göğsünüze doğru düşürün.

Derin bir nefes alın, parmaklarınızın iç taraflarıyla başınızı yukarı yöne doğru itin, bu arada başınız aşağı düşmeye devam edecektir. Nefesinizi verirken parmaklarınızı da çekin ve başınızın önünüze düşmesini sağlayın. Bunu iki kez tekrarlayın.

Son kez yaparken nefesinizi verdiğiniz sırada parmaklarınızı başınızın arkasında kenetleyin ve dirseklerinizle birlikte başınızı arkaya doğru çekin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek