Bedeninizi aromaterapi yöntemiyle dinlendirin

Yüzümüzün olduğu kadar, elbisemizin içinde kalan vücudumuzun da bakıma ihtiyacı vardır. Bütün gün yorulan bedeninizi, aromaterapi ile rahatlatıp dinlendirebilirsiniz.

Trafik, aşırı stres, sigara, alkol, kimyasal ürünler, aşırı makyaj… 21. Yüzyıl’ın olumsuzlarını yazmaya kalksak, sayfalar tutar. Bu olumsuzluklar yüzünden vücudumuz erken yaştan itibaren yorulup pes eder. İşte bu durumda size büyük görev düşüyor. Sadece yüzünüzün değil vücudunuzun bakımını da her gün düzenli olarak yapmalısınız.

Bütün gün yorulan vücudunuzun bakımını, en kolay ve en kısa yoldan aromaterapi yöntemi ile yapabilirsiniz. Yani; vücudunuza bitki özlü, hoş kokulu yağlarla masaj uygulayacaksınız. İyi bir masaj, kaslarınızı gevşetip vücudunuzu rahatlatır.

Onarıyor ve dinlendiriyor

Bitki özlü yağlar, elin vücudunuzda kaymasını sağlar. Deri yolu ile kana karışarak vücudun değişik organlarına taşınıyorlar ve içerdikleri maddelere göre onarıcı, dinlendirici etkileri oluyor. Böyle bir masajı haftada 1 kere uygularsanız, sizi ne kadar rahatlattığını görebilirsiniz.

Vücut yağları bitki ve çiçeklerden elde ediliyor. Eğer doğru kullanılırsa, fiziksel olduğu kadar psikolojik olarak da çok olumlu etkileri oluyor.

Aromaterapik varis yağı

Lavanta, papatya yağı gibi bitki özlerinin harmanlanmasıyla elde ediliyor. Dolaşımı düzenliyor, dokunun beslenmesini ve toksit maddelerden arınmasını sağlıyor, ayrıca ağrı dindiriyor. Son derece etkili olan bu yağ, varisleri kısa sürede azaltıyor ve yeni varislerin oluşmasını engelliyor.

Rahatlatıcı yağ

Juniper, lavanta, rosemary gibi bitki özleri içeriyor. Kas gerginliğini azaltarak, vücudu rahatlatıyor. Sabah ve akşam sorunlu bölgelere masaj yaparak, uygulamak gerekiyor. Spor sonrası kas ağrıları için ideal.

Çatlak yağı

Lavanta; lemongrass gibi bitki özlerinin harmanlanmasıyla elde ediliyor. Kilo alıp verme ve hamilelik sonrasında oluşan çatlakları gideriyor. Temiz vücuda yuvarlak hareketlerle sürmek ve daha sonra 8 saat banyo yapmamak gerekiyor.

Zayıflama yağı

Lavanta, adaçayı, biberiye, nane gibi bitki özelliklerinin harmanlanmasıyla elde edilen, selülit giderici, sirkülasyon artırıcı ve yağ eritici özelliklere sahip bu yağı kullanıldığında, dokuların sıkıştığı görülür. Her gün duştan sonra, ayak bileklerinizden başlayarak, yuvarlak hareketlerle aşağıdan yukarıya doğru ovularak vücudunuza sürün. 10-15 gün sonra fazlalıklarınızın eridiğini göreceksiniz.

Bilmeniz gerekenler

– Cam şişede satılan yağları tercih edin. Vücut yağları, her zaman için serin bir yer de saklanmalıdır.

– Alerjik bir cilt yapısına sahipseniz, vücut yağını fazla miktarda kullanmamalısınız.

– Şayet hamileyseniz, öncelikle doktorunuza danışın. Çünkü, aromaterapi bir tür tedavi şeklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek