Body kalbi doğru çalıştırıyor

Kadın – erkek ayrımı olmadan herkes tarafından yapılabilen ve body olarak adlandırılan vücut geliştirme sporu, bilinçli yapıldığı takdirde kan dolaşımını düzenliyor, kalbi doğru çalıştırıyor.

Türkiye Body Şampiyonu Hüseyin Pişken, ‘Vücut geliştirme’ adı ile bilinen body sporunun bay – bayan herkes tarafından kolaylıkla yapılabildiğini söyledi.

Body sporun tıp otoriteleri tarafından da kabul edildiğini belirten Pişken, bunun psikolojik stres, zihinsel ve ruhi bozukluklar, kısmi iktidarsızlık, kanser ve şeker hastalıkları, eklem iltihabı, kemik erimesi, kan dolaşım sistemi ve kalp rahatsızlıkları, kas ve organ zayıflıkları, duruş ve görüntü bozukları gibi sorunlara ilaç olduğunu ifade etti.

Body sporunun, son yıllarda kadınlar arasında da giderek yaygınlaşmasının sevindirici olduğunu da belirten Hüseyin Pişken, “Bu spor, sakatlıklar süresince küçülen ve güçsüzleşen vücudun birçok bölgesinin kuvvetlenerek eski sağlığını kazanmasına yardımcı olur” dedi.

Bu spor sayesinde kötü alışkanlıklardan kurtulmanın da mümkün olduğunu ileri süren body antrenörü Pişken, bodynin disiplin, hırs, kendine güven, sabır, azim, ruh ve beden hakimiyeti gibi üstün özellikler kazandırdığını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek