Cilt lekelerine karşı ıhlamur mucizesi

Ihlamurun içinde uçucu yağ, tanen, şeker, C ve P vitamini, reçine ve birçok enzim bulunuyor. Hazımsızlık, mide yanması, kusma gibi rahatsızlıklara karşı tedavi edici özelliği olan ıhlamur cilt lekelerine de iyi geliyor.

Ihlamur, tek başına kaynatılıp içildiğinde mide şikâyeti olanlarda hazmı kolaylaştırır. Bunun yanı sıra ıhlamurun içine biraz kekik, nane ve rezene katarak kaynatıp bu karışımı içerseniz, hem mide yanmalarına hem de kusma türü rahatsızlıklara iyi gelir.

Cilt lekelerine ve strese iyi geliyor

Hemen ıhlamuru suda iyice kaynatıp soğutun. Sonra bu sıvıyı lekelere sürün, faydasını göreceksiniz. Aynı şekilde elde edeceğiniz ıhlamurla kırışıklıklara masaj yaparsanız, iyi sonuç alırsınız.

Strese karşı, ıhlamur çayı iyi gelir. İçine çok az karanfil atarsanız, hem güzel bir tat elde etmiş olursunuz hem de sizi sakinleştiren etkisini artırırsınız. Grip ve nezle olunca ıhlamuru içmekte büyük yarar vardır.

Gözlerde çapaklanmayı önlüyor

Göz çapaklanmalarında, ıhlamuru kaynatın ve süzün. Pamuk yardımı ile gözlerinize kompres yapın. Hem çapaklanmaları önleyecek, hem de gözünüzü dinlendirecektir.

Saçları güçlendiriyor

Ihlamuru kaynatıp elde ettiğiniz su ile ara sıra saçlarınızı yıkayarak, saçlarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra saçınızı durulamayı ihmal etmeyin.

“Cilt lekelerine karşı ıhlamur mucizesi” için bir cevap

  1. Soğuk algınlığı başlangıcım olduğu dönemlerde sabah ve akşam olarak ıhlamuru içiyorum. Terlememin artmasına ve öksürüğümün azalarak, balgamı çabul sökmeme çok yardımcı oluyor. Özellikle eczanelerde satılan ıhlamur çayını tercih ediyorum. Demlemesi kolay ve tadını daha iyi alıyorsunuz. Çok kısa sürede de fayda sağlıyor. Diğer önerilerinizi de deneyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek