Cilt tipiniz kişiliğinizi ele veriyor

Tipiniz, göz renginiz nasıl karakterinize ayna tutuyorsa cildiniz de aynı şeyi yapabiliyor. Uzmanlara göre cilt tipleri, kişilik yapısını ele veriyor. İşte cildinizin tipine göre kişilik analizleri…

Düzgün ve yumuşak cilt
“Bebek cildi gibi” diye tanımlanan bu cilde sahip olan kişiler, başkalarına çok güvenir. Sadık ve hoş sohbettirler. Alaya hiç tahammülleri yoktur. Kişilikleri gergin olduğu için kendilerini tutamayıp ağladıkları çok olur.

Düzgün ve sıkı cilt
Gergin görünen parlak renkli cilt, ince bir yaradılışın göstergesidir. Böyle kişiler genellikle kültürlü olur. Güzel şeylere âşıktırlar. Kargaşadan nefret ederler. Titizdirler. Sanata karşı büyük eğilimleri vardır. Güzelliğe o kadar hayrandırlar ki, kadife, dantel gibi eşyayı sadece okşamak bile onlara zevk verir.

Kaba cilt
Hal ve tavırları beceriksizdir. Sözlerinde de bir dobralık, hatta patavatsızlık sezilir. Dinamik ve kudretlidirler. Giyimlerine aldırış etmezler. Yüksek sesle konuşur ve gürültülü kahkaha atarlar. İçleri neyse dışları da odur. Mücadelecidirler.

Kaba ve kalın cilt
Sonsuz bir hayat kaynağı vardır. Böyle bir insan harekete geçtiği zaman etrafındakileri adeta huzur içinde bırakan parlak başarılar kazanır. Ancak kaba ve kalın cilde sahip olanlar, tatlı dil ve güler yüzden pek anlamaz.

Yağlı ve esmer cilt
Yağlı cilt ekseriye iyi karar vermesini bilen insanda bulunur. Böyle bir insan daima tedbirli hareket eder. Hareketlerinde ne derece ağır ve tedbirliyse, sözlerinde o kadar düşüncesizdir. Onları çoğu zaman kırar. Herhangi bir yenilik onu ürkütür. Daima kendi istediği olsun ister. İşler kendi arzusuna göre olmadı mı canı sıkılır, hatta sinirlenir.

Kara sarı cilt
Bilhassa vücudu ve boynu cildi kara sarı renkte olan insanlar, karamsardır. Pek fazla enerji sahibi olmadıkları için daima isteksizdirler. Bununla beraber ne yapmak istediklerini bilir ve ona göre harekete geçerler. Sakindirler. En olmadık ve önemli vaziyetler karşısında bile sabırlarını kaybetmezler. Bu gibi kimseler bilhassa uzun zaman süren, hafıza ve dikkat isteyen işler için biçilmiş kaftandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek