Çok susayanlar için sahur menüsü

Çok susayanlar için sahur menüsü

Yazın ortasında geçirdiğimiz Ramazan nedeniyle özellikle gündüzleri çok susayanlar için hazırlanmış özel sahur menüsüyle susuzluğunuzu azaltabilirsiniz.

Çok fazla susayanlar için sahur menüsü

Hava sıcaklıklarının çok fazla olduğu bugünlerde oruç tutanların en büyük sorunu acıkmaktan çok susamak olsa gerek. Siz de susuz kalmaya dayanamıyorsanız sahurda tüketeceğiniz bazı besinlerle tüm gün boyunca yaşayacağınız susuzluğu azaltabilirsiniz.

Susuzluğun dayanılmazlığı sizi açlıktan daha fazla etkiliyorsa sahur boyunca tuzdan ve tuzlu besinlerden uzak durmanız gerekiyor. Ayrıca su ihtiyacınızı da besin değeri yüksek besinlerle sağlamalısınız.

Tüm gün boyunca çok fazla susayan ve susuzluğa dayanamayanlar, ister tarifini vereceğimiz bir karışımla isterseniz de örnek bir sahur menüsüyle susuzluklarının üstesinden gelebilir.

Gün boyu aşırı susuzluk hissedenlerin baharatlı et ve et ürünleri ile protein içeriği yüksek hayvansal gıdaları azaltmaları gerekiyor. Ayrıca sahurda da az susatacak besinler tüketmeliler.

Susatmayan içecek tarifi

½ sürahi rondodan geçirilmiş elma suyu içerisine taze limon dilimleri, taze nane yaprağı, bir tutam taze fesleğen ve taze zencefil ile buz küpleri ekleyin. İçmeden önce 1 saat buzdolabında bekletin. Yatmadan önce hazırlayıp buzdolabında sahur için bekletebilirsiniz. Bu karışımdan sahurda iki su bardağı için.

Kırmızı et, sucuk, salam, sosisten ayrıca baharatlı gıdalardan uzak durun. Bunların yerine süt ve süt ürünleri ile sebze ve meyve ağırlıklı bir beslenme programı gün boyu susama hissinizi azaltacaktır.

Çok susayanlar için örnek sahur menüsü

Az tuzlu peynir ve tam buğday ekmeği ile yapılmış tost ya da yumurtalı menemen
1 kase yarım yağlı yoğurt
1 salkım üzüm
1 ince dilim karpuz
1 çay bardağı kadar kavrulmamış badem ve ceviz karışımı
2 su bardağı susatmayan içecek karışımı
Bol su

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek