Doğal kürlerle ozon desteği

Oksijen, hayatın olmazsa olmaz öğelerinden birincisidir. Kişi günde en az 10 kilometre yürümelidir, eğer yürüyemiyorsa takviye olarak ozon desteği verilmelidir. Bu gibi durumlarda vücudun ihtiyacı olan ozon desteğini doğal kürlerle sağlamak da mümkündür.

Uçağa bindiğinizde burnunuza gelen keskin koku, ozon kokusudur. Ozon solunamaz ancak, direkt kirli kana verilir. Doğrudan toplardamar kanına verilir. O kirli, siyah toplardamar kanınız, kırmızı renge dönüşür ve içindeki karbondioksit oranı azalır. Oksijen miktarı artar. Peki, ozonun oksijenden farkı nedir? Oksijen hemen saniyeler içinde parçalanıyor. Ancak ozon, toplardamar kanına verdiğimizde 6 ile 20 dakika içinde parçalanıyor.

Nerede oksijen azsa orada spazm vardır. Nerede spazm varsa orada da ağrı vardır. Ağrıyı kesmenin en önemli yollarından biri; ağrı kesici değil, oksijen vermektir.

Akupunktur

Diğer bir doğal tedavi uygulaması olarak da, akla ilk olarak geleneksel Çin tıbbı, akupunktur gelir. Akupunkturla bağlantılı olarak da fitoterapi, yani bitki tedavileri gelir.

Akupunktur tek başına uygulanarak sonuç alınacak bir tedavi metodu değildir. Akupunktur bir Doğu tıbbı felsefesidir. Sizin yaşama biçiminiz, olayları algılamanız, beslenme tarzınız, yatış-kalkış saatiniz bile olayı direkt ilgilendirir.

Akupunkturu diğer tamamlayıcı tıp metotlarıyla kullanırsanız, çok faydasını görürsünüz. Uyguladığımız tüm tedaviler tıbbın kendisidir, alternatif tıp değildir. Kür merkezlerinde uygulanan tedavi metotlarıdır.

İdeal bir kür merkezinde 24 saat nasıl geçer?

Natur-Med Doğal Tedavi ve Kaplıca Kür Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Yaşar Yılmaz, kür tedavileri konusunda şu bilgileri verdi:

“Solunum rahatlama egzersizi vardır. Bunu birçoğumuz bilinçsiz olarak yapıyoruz. Çoğumuz da bunu ilk defa burada duyuyoruz. Bu bir kür merkezinde mutlaka olması gereken bir uygulamadır.

Hani siz eğer tatil diye ille gidip de her şey dâhil olan o otellerde, sadece yemekten içmekten başka bir şey algılamıyorsanız ya da lüks arayışınız bol bol yemek ise, yemenin dışında atmak ve arınmak nedir bilmiyorsanız, o zaman size “arındırma kür merkezi”nin anlatılması gerekir.”

İdeal bir kür programı

Sabah 07.00’de yürüyüş, 08.30’da yürüyüşün ardından aç karına kaplıcaya girilir, kaplıcadan çıkılır, 10 dakika solunum egzersizi yapılır. Ardından infraruj ısı kabinine girilir. İnfraruj ısı kabini vücudu içeriden dışarı doğru ısıtan, dışarıdan içeri kavurmayan düşük ısıda bir tıbbi sauna uygulamasıdır.

Saat 09.30’da kahvaltı yapılır. Saat 10.00’dan sonra manuel terapiler, masajlar ve gün içinde tedavi uygulamaları planlı bir şekilde uygulanır; ama bunlardan önce tansiyon gevşeme testi yapılır. Uyku konusu çok ihmal ettiğimiz bir konudur.

Yapılan istatistiklere göre, 4 saatten az uyuyanların ömrü az olur. Ama diğer yandan 7 saatten fazla uyuyanlar az uyuyanlara oranla daha kısa ömürlü oluyorlar. İdeal uyku süresi 4 ila 7 saat arasıdır. Çok uyumak değil, doğru uyumak önemlidir.

Uyku vücudun kendini yenilediği, yeniden ritim kazandığı fizyolojik bir olaydır. Vücuttaki ritmi sağlamak için günde hiç değilse iki defa saat 13.00 veya 14.00’te 15 dakikayı geçmemek şartıyla mini uyku yapılmalıdır. Bu da sizi gün boyu dinç tutacaktır.

Öğleden sonra 16:00’da su içip jimnastik yapılır. 16.30’da biter.

Akşam 18:00’e kadar ara verilir. Akşam yemeği en geç 20:00’de yenilmiş olmalıdır.

20:00’den sonra seminerler, görüşmeler, toplantılar yapılır. En geç 23:00’te yatılır.

Kür merkezlerinde temel olarak 3 şey kendiliğinden düşer. Kilo, tansiyon, şeker. Eğer doğru yere gittiyseniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek