Elmacık kemiği estetiği

Elmacık kemiği estetiği

Elmacık kemiği estetiği, elmacık kemiği bölgesinde meydana gelen çöküklüklerin giderilmesi veya genetik gelişmeme durumlarında uygulanır.

Elmacık kemiği estetiği

Belirgin şekilde duran bir elmacık kemiği, daha genç ve daha gergin bir cilt görünümü sağlar. Elmacık kemiği bölgesinde oluşan çöküklükler, yüzün daha üzgün ve yorgun gözükmesine yol açar.

Elmacık kemiği estetiği neden yapılır?

Estetik uzmanları, elmacık kemiklerine genellikle iki sebeple müdahalede bulunulduğunu belirtiyor. Birinci sebep yaşla beraber yüz dokularının aşağı inip düzleşmenin meydana gelmesi. İkici sebep ise genetik olarak elmacık kemiğinin gelişmemiş olmasıdır.

Elmacık kemiği estetiğinde uygulanan yöntemler

Elmacık kemiğinin belirginleştirilmesinde uygulanan yöntemler beş başlık altında toplanabilir.

Geçici dolgu maddeleri

Uygulanması en kolay ve pratik bir yöntem olduğu için elmacık kemiğinin belirginleştirilmesinde çok tercih edilir. Kullanılan dolgu maddesine göre kalıcılığı 6-18 ay arasında değişmektedir. Uygulama süresi 15 dakikadır. Aynı gün iş hayatına dönüş yapılabilir.

Kalıcı dolgu maddeleri

Elmacık kemiği estetiğinde kalıcı dolgu maddelerinin kullanılması riskli bir işlem olduğu için genellikle fazla tercih edilmemektedir.

Yağ enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu yöntemi ile elmacık kemiği estetiği hastane ortamında yapılan bir operasyondur. Vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağların, santrifuj edilerek elmacık bölgesine enjekte edilmesi suretiyle yapılır.

İmplant

İmplant yöntemi genellikle elmacık kemiklerinde düzleşmenin olduğu durumlarda tercih edilir. Genel anestezi altında elmacık kemiği şeklinde özel tasarlanmış bir implant elmacık kemiği bölgesine yerleştirilir.

Orta yüz germe ve askılama

Yaşlanmaya ve yüz sarkmasına bağlı deformitelerde tercih edilen bir yöntemdir. Sarkan cilt dokusu yukarı askılanırken elmacık kemik de belirginleştirilmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek