Enerji depolamak için öneriler

Sabah uyanınca pencereyi açın. Açık havada burnunuzdan aldığınız oksijeni, ağzınızla yavaş yavaş verin. Günde beş-altı kez uygulayacağınız bu egzersiz, kılcal damarlarınıza daha bol oksijen gitmesini sağlayacak. İşte bunun gibi birçok enerji depolama önerileri…

– Su, sizi toksinlerden arındıracak en iyi dostlarınızdan biri. Bu nedenle her gün bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.

– İşe gitmeden önce mutlaka kahvaltı edin. Aksi takdirde vücudunuz, yağ depolarına saldıracaktır. Kendinize krep, yulaf ya da mısır gevreğinden oluşan bir kahvaltı hazırlayın. Kahvaltıda meyve yemeyi de ihmal etmeyin. Bunlar, içeriğindeki meyve şekerleri ve vitaminler yoluyla size ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacak.

– Her gün en az beş dakika, zamanınız varsa yirmi dakika boyunca düzenli olarak hafif egzersiz yapın. İsterseniz parkta yürüyebilir ya da evde egzersiz yapabilirsiniz.

– Her sabah duştan önce düzenli olarak bir fırçayla cildinize kuru masaj yapın. Bu peeling, gözeneklerinizi açacak ve cildinizin toksinlerden arınmasını hızlandıracak.

– Akşam yemeğinizi çok geç saatlerde yemeyin. Böylece organizmanız geceleri fazla yorulmaz. Hem iyi uyur, hem de zinde uyanırsınız.

– Bol bol meyve, meyve suyu ve bitkisel çay tüketin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek