Erkeğinizle aranızdaki sınırları iyi belirleyin

Hayatınızdaki kişiyle sorunlu ve sağlıksız bir birliktelik yaşamak istiyorsanız, bazı sınırlarınız olmalı. Sorunsuz bir hayat için erkeğinizle aranızdaki sınırları iyi çizin. İşte dikkat etmeniz gereken noktalar…

Doğruyu söylemiyorsanız

Eşinizle ya da sevgilinizle bazı konuları rahatlıkla konuşamıyorsanız, doğruyu söyleyemiyorsanız, aranızdaki sınırları tekrar gözden geçirmelisiniz. Ona, sizi rahatsız eden tüm özelliklerini mutlaka söyleyin. Sessiz kalarak kendinize daha çok zarar verirsiniz.

Düşüncenizi belirtin

Duygularınızı anlatırken, “Ben böyle düşünüyorum” ya da “Ben böyle hissediyorum” gibi sözlere yer vererek, kendi duygularınızın ve düşüncelerinizin ne yönde olduğunu açıkça ortaya koyun.

Zarar veriyorsa

Partneriniz başkalarıyla daha sağlıklı ilişkiler yaratma konusundaki çabalarınıza ve sınırlarınıza saygı göstermezse, sürekli size kötü davranırsa ve gururunuzu kırarsa onunla olan ilişkilerinizi tamamen bitirmek iyi bir seçim olabilir.

Eğer sorunlarınızı açık açık anlattıktan sonra bile istediğiniz gibi davranmıyorsa, kendinizi daha fazla üzmeyin ve ilişkinizi bitirin. Değişmek istemeyen bir insan için kendinizi üzmeyin.

Hayır diyemiyorsanız

Ona ‘hayır’ demektense, ondan kaçıyorsanız, sınırlarınızı doğru belirleyememişsiniz demektir. Hayır derken, kendinizi suçlamayın. Her isteneni yapmak zorunda değilsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek