Erkeklere beyaz yalan tüyoları

Şimdiye kadar aşk ve ilişkiler konusunda hep hanımlara taktik verdik. İsterseniz biraz da erkekleri tüyolar verelim. Ne kadar tatlı bir herif olduğunuzu kanıtlayabilmek ve gözünüze kestirdiğiniz güzeli elde etmek için her türlü illegal faaliyette boy gösterin. İşte yapmanız gereken bir dizi beyaz yalan operasyonu…

– Evinizdeki değişikliklerin yeterli olmadığı durumlarda hemen taktik değiştirin. Günlük çevrenize bakarak size bu konuda yardımcı olacak “kurbanları” belirleyin ve en kısa zamanda harekete geçin.

– Hatunun geldiği gün kapınızı çalıp sizi her perşembe mahallenin katıldığı halı saha maçına çağırmaları için komşu çocuklarına rüşvet verin.

– Bir arkadaşınızı ayarlayıp hatunla tam iş üzerindeyken telefon etmesini sağlayın. Telefonu açarak “Hayır anneciğim, şimdi gelemeyeceğim, arkadaşım (hatunun adı) burada ve biz yemek yiyoruz” deyin. Böylece o an artık ailenizin onu arkadaş olarak gördüğü ve ona karşı sempati duyduğu hissini verin.

– Yan komşunuz yaşlı bir teyze olsun. Onunla eve geldiğiniz gece teyze kapısını aralayarak “İyi akşamlar Kemal bey oğlum. Sabah o kadar acelen vardı ki bana kalp ilaçlarımı aldığın için sana teşekkür edemedim ” desin.

– Siz de buna “Hiç önemli değil Hatice hanım teyze, benim için bir zevkti” diye cevap verin.

Dikkat: Yaşlı teyzeler repliklerini çocuklardan daha çabuk unuturlar ve iyiliklerinin karşılığını ödemekte (bir ay boyunca kalp ilaçlarını almak gibi) zorlanabilirsiniz.

– Telesekreterinizin Sabancı Üniversitesi’nden gelen bir telefon cevap vermesine izin verin. Bu sefer ayarladığınız arkadaşınızın telefonunu açmayın ve “Merhaba, ben Sevgi Hızlıdil, geçtiğimiz hafta üniversitemizin geliştirme fonu için yaptığınız yüklü miktarda yardım için kendim ve şirketim adına size teşekkür edecektim” tarzındaki konuşmayı hatunun dinlemesini sağlayın.

– İş yerinden bir arkadaşınızın “takım ruhuna sahip kişi” ödülünü çalın. Böylece hem sizin işyerinde başarılı olduğunuzu anlasın, hem de arkadaşlarınızla aranızda iyi ilişkileriniz olduğunu hissetsin.

– Sokak Çocukları Derneği için aldığınız kartpostallardan bir kısmını ona hediye edin; içi merhametle dolsun.

– Lise basketbol takımında iken çekilmiş bir takım fotoğrafının altına el yazınızı değiştirerek “en iyi oyuncumuz Kemal’e” diye yazarak ortalık yere bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek