Ertesi gün programı ile yediklerinizi eritin

Her ne kadar zayıflama gayreti içinde olsak da bazı durumlarda börekleri ve tatlıları büyük bir afiyetle yemeden duramıyoruz. Böyle durumlarda panik yapmaya hiç gerek yok. Ertesi gün programı ile yediklerimizin yağa dönüşmesi engelleyebiliriz.

Yine annenizin yaptığı enfes böreklere ve keklere dayanamadınız ve yemeği fazla kaçırdınız. Sonra da pişmanlık duymaya başladınız.

Bu tip günlerin sonrasında ideal kilosundan şaşmak istemeyenler veya yediklerinin yağa dönüşmesini önlemek isteyenler için uzmanların önerdiği “ertesi gün” programı hayat kurtarıyor!

Bu uygulama kilo vermek için değil, almamak için. Çünkü bir koruma programı. Kiloyu korumanın sırrı, protein ve karbonhidrat dengesinde yatar. Kısacası bu yöntemle kilonuzu korumak mümkün.

Vücutta, alınan enerjinin yağa dönüşmesi 24 saat alır. Yediklerimizin yağa dönüşmesi için vücut, eşit miktarda karbonhidrat- protein birlikteliğine ihtiyaç duyar.

Eğer aldığınız fazla enerjiyi vücuttan atabilmek için ertesi gün suyu ve proteini artırıp karbonhidratı yarıya indirirseniz, yediklerinizin yağa dönüşmesini önlersiniz.

Alınan su ve protein miktarını 1,5 katına çıkarmak şart. Artan protein, suyla birlikte metabolizmayı hızlandırır, yediklerimizin yağa dönüşmeden vücuttan atılmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek