Gastriti doğal reçetelerle yenin

Doğal tedavi yöntemleri tıbbın her alanında olduğu gibi mide ve özellikle bağırsak rahatsızlıklarında da insanoğlunun imdadına yetişiyor. Bu yazımızda gastrit ve mide iltihabı için doğanın eczanesindeki bitkilerle yapabileceğiniz reçeteleri bulacaksınız…

– 5 saat aç ve susuz durduktan sonra 2 tane az çekirdekli, ince kabuklu ham elma rendelenip yenir. Yine 5 saat boyunca aç, susuz durulur. 6 hafta devam edilir. Bu uygulandığı süre içinde çiğ sebze, çiğ meyve ve nişastalı şeyler yenilmez.

– Kahvaltıdan önce 1 çay bardağı ılık suyla 1 hardal danesi yutulur. Ertesi gün 1 tane artırılır. Böylece 20 daneye kadar çıkılır. 21’inci günden itibaren de her gün 1 tane eksilterek 1 taneye kadar inilir. Sonra 1 hafta ara verilir. Şikayetler devam ediyorsa aynı şekilde devam edilir.

– 100’er gram azak eğiri kökü, civanperçemi, 200 gram bin bir delik otu karıştırılır, 1 bardak kaynar suya 1 tutam konup 5 dakika demlendirilir. Yemeklerden yarım saat önce birer bardak içilir.

Ruhsal mide gastriti ve mide özsuyu azalmasını önlemek için hazırlayıp kullanabileceğiniz iki reçete mevcut.

Birinci reçete

Gerekli bitkiler:
– 25 gr su yoncası yaprak
– 20 gr oğutotu yaprağı
– 20 gr nane yaprak
– 20 gr kediotu kökü
– 20 gr sarı kantaron sapı
– 15 gr mavi centiyane yaprağı
– 30 anason tohumu
– 30 gr dereotu tohumu

Hazırlanışı:
Karıştırılan bu bitkilerden 2 çorba kaşığı kadarı 0,5 lt kaynar su ile haşlanıp 2 saat bekletilir, günde 3 defa yemeklerden evvel birer çay bardağı içilir.

İkinci reçete

Gerekli bitkiler:
– 100 gr beyaz civanperçemi çiçeği
– 20 gr pelin otu sapı
– 40 gr sarı centiyane kökü
– 50 gr hindiba kökü
– 50 gr mavi centiyane sapı
– 30 gr hatmi çiçeği
– 30 gr keten tohumu karıştırılır.

Hazırlanışı:
Bu karışımdan 2 çorba kaşığı kadarı, 0,5 lt kaynar su ile haşlanıp 2 saat bekletilir, günde 3 defa yemeklerden evvel birer çay bardağı içilir.

“Gastriti doğal reçetelerle yenin” için 2 cevap

  1. Merhaba,
    Cevap yazacağınızı umarak yazıyorum. Bende gastrit ve reflü mevcut. Midem eskisinden daha kötü şimdi bir hap ve şurup kullanmaktayım. Yukarıda yazdığınız bilgilerden faydalanmak istiyorum. Fakat 6 haftalık 5 saatlik aç uygulanacak rejimde elmadan sonra bişey yiyebiliyor muyum ? Ve ne önerirsiniz.
    Şimdiden teşekkürler . . .

  2. 22 yasında 6 senedir gastritim vardı, 1 senedir reflü de oldum. hangi yiyeceklerden yemem gerektiğini hangilerinden uzak duracağımı söylerseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek