Gece yemek yemek şişmanlatıyor

Uzmanlar, kilo verip formda bir vücuda sahip olmak isteyenlerin gece yemek yeme alışkanlığından kurtulmaları gerektiği uyarısında bulunuyor.

Akşam saat 20.00’den sonra, uyumanıza 4 saat kala ve sonrasında yemek yemeyin. Gece uyanıp bir şeyler yemek, zararlı ve kilo aldırıcı bir alışkanlıktır.

Akşam ya da gece gereğinden fazla besine ihtiyaç duymayan bedeniniz, bunları yağ olarak kalçanızda ve karnınızda depolar.

Akşamları televizyon karşısında otururken yediğimiz çerez, tatlı ve abur cuburların hayatımızı ne kadar çok etkilediğini biliyor musunuz?

Beslenme uzmanları, gece yenilen abur cuburun kilo aldırdığına dikkat çekerek, geceleri atıştırmanın ekstra kilolar olarak vücuda döneceği uyarısında bulunuyor. Her gece ekstra 300 kalori almanın yılda 13 kiloya mal olacağı belirtiliyor.

Beslenme uzmanları, pek çok insanın uyumadan önce acıkmasa da bir şeyler yeme alışkanlığına sahip olduğunu belirterek, bunun fazla kilolara davetiye çıkardığını belirtiyorlar.

Bazı kilolu insanların en fazla kaloriyi, yatmadan önce TV karşısında çerez, tatlı vs. yiyerek aldığına dikkat çeken uzmanlar, her akşam yemeğinden sonra ekstra 300 kalori almanın, yılda 13 kilo almaya yol açabileceğini söylüyor.

“Bunun tersi de geçerli, yani akşamları abur cubur yemeyi keserek yılda 13 kilo verebilirsiniz” diyen beslenme uzmanları, yüksek kalorili yiyecekler yerine meyve yemeyi tavsiye ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek