Gelinlik seçmek için 10 pratik ipucu

Gelinlik seçmek için 10 pratik ipucu

İnsan hayatının en anlamlı günlerinden olan düğün için olmazsa olmaz olan gelinlik seçiminin doğru yapılması çok önemli. İşte gelinlik seçimini doğru yapmak için dikkat etmeniz gereken 10 önemli ipucu…

Gelinliğiniz, hayatınızın en büyük günü için alacağınız en önemli şey ve işte tam da bu yüzden mükemmel olmalı. İşte doğru gelinliği seçmek için dikkat etmeniz gerekenler…

Gelinlik aramaya ne zaman başlamalıyım?

Eğer mümkünse düğününüzden sekiz ay ile bir yıl kadar önce bu konuyu düşünmeye başlayın. Bundan daha erken başlamak yeni koleksiyonları kaçırmanıza sebep olabilir.

Bir randevu almam gerekir mi?

Birçok gelinlik mağazası randevu sistemiyle çalışır. Bu size daha iyi servis vermek için uygulanan bir sistemdir. Geç kalmadan bir randevu almak için aramanızda fayda var.

Gelinlikleri denemeye başlamadan evvel ne istediğimi bilmem gerekiyor mu?

Randevu alırken konuştuğunuz satış danışmanına, mümkün olduğunca ne istediğinize dair bilgi verin. Ama eğer bilmiyorsanız endişelenmeyin! Hoşunuza giden modellerin resimlerini yanınızda götürün ama yine de denemelere başlayıncaya dek modeller konusunda açık fikirli olun.

Randevuma yanımda kimle gitmeliyim?

Eğer yanınıza birini alacaksanız bunun güvendiğiniz bir arkadaşınız ya da bir akrabanız olmasına dikkat edin. Ne giymeniz gerektiği konusunda gereğinden fazla fikir duymak sizin için kafa karıştırıcı ve can sıkıcı olacaktır. Ayrıca seçtiğiniz gelinliği gizli tutmak, büyük gününüzün sürprizi olarak kalabilmesi açısından önem taşır.

Ya gelinlik arayışına girmeden evvel biraz kilo vermek istersem?

Eğer düğününüz için biraz kilo vermek istiyorsanız, bunun gelinlik arayışınızı geciktirmesine izin vermeyin, çünkü bazı elbiselerin hazırlanıp teslim edilmesi için yeterli zaman kalmayabilir. Mağazadaki uzmanların prova elbiselerinin üzerinizde iyi durması için kullanacağı taktiklere güvenebilirsiniz.

Gelinlik denerken özel iç çamaşırı giymem gerekir mi?

Soluk ya da ten renginde iç çamaşırı giymek her zaman için daha iyi bir görüntü yaratır. Satış danışmanından sizi bu konuda yönlendirmesini isteyebilirsiniz. Onların sahip oldukları bilgiler size avantaj sağlayacaktır.

Gelinliğimin teslim edilmesi ne kadar zaman alır?

Teslimat süreleri tasarımcıya ve yılın hangi zamanında olduğunuza bağlı olarak farklılık gösterebilir ancak bu süre genellikle 12 – 24 hafta arasındadır. Bazı tasarımcıların, zaman açısından zor durumda olan insanlar için gelinliği daha kısa sürede hazırladıkları “acele servisleri” vardır. Ancak bu çoğunlukla ekstra ücrete tabidir.

Yapılan tadilatlar elbise fiyatına dahil mi?

Bazı mağazalarda tadilatlar fiyata dahildir, bazıları belli bir tadilat paketi oluşturup bunu fiks bir fiyata tabi tutar ve bazıları da gelinliğe ve neyin değiştirilmesi gerektiğine göre her tadilatı ayrı ayrı ücretlendirir.

Ücreti nasıl ödeyebilirim?

Çoğu mağaza sipariş almadan önce bir miktar ödeme yapılmasını ister. Bu genelde toplam fiyatın yarısı oranında olur. Gelinlik teslim edildiğinde kalan miktar ödenir. Birçok mağaza taksitle ödeme seçeneği de sunuyor.

Gelinliğimi aldığım zaman onu evde ne şartlarda saklamalıyım?

Genellikle gelinliğiniz düğün gününüzden bir – iki hafta önce size teslim edilir. Mağaza sizi gelinliğinizi nasıl, nerede ve hangi şartlarda saklamanız gerektiği konusunda bilgilendirir. Bunlara uyduğunuz sürece elbise ile ilgili sorun yaşamazsınız.

Nil Siber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek