Göbekleri eritme zamanı

Beslenme ve güzellik uzmanları, özellikle karın bölgenizde meydana çıkan ve pek de hoş olmayan bir görüntü veren fazlalıklara elveda demenin sandığınız kadar da zor olmadığını söylüyor. İşte göbekleri eritmeye yardımcı öneriler…

Diyet yapıyorsunuz ama göbeğinizdeki fazlalıklardan kurtulamıyorsunuz. Sadece diyetle, bölgesel zayıflamanın olmayacağını bilmelisiniz. O sinir bozucu göbekten kurtulmak için diyetle birlikte mutlaka egzersiz de yapmalısınız.

Mekik hareketi

Dizleriniz bitişik ve ayaklarınız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elinizi enseye koyup hızlı hızlı ve kesik kesik hareketlerle karnınız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapın. Bu hareket, özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların kısa süre içinde yanmasını sağlar.

Sopalı hareket

Bu harekette de bir sopayı ense kökünüze alıp iki elinizi geçirin. Ayaklarınızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapın. Bu hareket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesini sağlar.

Ballı-limonlu su için

Kalkar kalkmaz 1 bardak ılık ballı limonlu su (içine yarım tatlı kaşığı bal, 10 damla limon konulacak).

Sabah sporu

35-40 dakika tempolu yürüyüş yapın. Bol ter atmaya gayret edin.

Duş

Ham ipek kese veya kabak lifi ile 5 dakika fırçalar gibi göbek, basen ve beli fırçalayın. 5 dakika kadar susam yağı, kekik yağı, biberiye yağı ile göbeğe masaj yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek