Gözaltı morlukları nasıl geçer?

Gözaltı morlukları nasıl geçer?

Yoğun çalışma temposu, stres ve yorgunluk gibi nedenlerle oluşan ve daha yaşlı bir görünüme neden olan gözaltında morlukları çaresiz değil.

Gözaltı morlukları neden olur?

Gözlerin altında meydana gelen ve rahatsız edici bir görünüm oluşturan gözaltı morlukları, iş temposunun yoğun olması, stres, fiziksel veya zihinsel yorgunluk gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Gözaltında oluşan morluklar, yorgun, uykusuz ve olduğunuzdan daha yaşlı gösterdiği için hiç kimsenin karşılaşmak istemeyeceği bir durumdur.

Gözaltı morluklarının tedavisi

Normalden daha yaşlı bir görünüme sebep olan gözaltı morluklarından kurtulmak isteyenlerin tedavi alternatiflerinden biri tanesi de lazerle gözaltı morluklarının tedavi edilmesi yöntemidir.

Lazerle gözaltı morluğu tedavisi

Lazerle gözaltı morluğu tedavisi, kadın – erkek ayrımı olmaksızın birçok kimsenin başvurduğu ve estetik uygulama sınıfına giren bir yöntemdir. Morlukların tedavisi sonrası daha dinamik bir duruş, canlı bir ifade ve estetik bir görünüş ortaya çıkar. Bu sayede de kişinin kendine güveni tekrar sağlanmış olur. Ayrıca dış görünümün etkili olduğu iş hayatında kariyer sahibi olmak isteyenlere; yorgun, olduğundan daha yaşlı ve kendine güveni olmayan bir görünüm yardımcı olmayacaktır. Bu nedenle kadın – erkek ayrımı olmaksızın kariyer yolundaki estetik engellerini ortadan kaldırmak isteyenler sıklıkla estetik operasyonlara başvuruyor. Uzmanlar, özellikle estetik açıdan kişinin kendisini rahatsız eden problemlerinden kurtulanların daha büyük bir öz güvenle toplumun karşısına çıktığını ve bu sayede daha başarılı ve etkili olduğunu belirtiyorlar. Kadın – erkek ayrımı yapmaksızın birçok kişinin başvurduğu estetik uygulamaların arasına artık gözaltı morluğu tedavisi ve buna bağlı olarak da blefaroplasti (göz kapağı estetiği) girmiş durumda.

Yorgun yüz ifadesinden kurtulun

Genellikle 30’lu yaşların ardından yoğun iş temposu, iş ve ev stresi ve yorgunluk gibi nedenlerle oluşan gözaltındaki morluklar kişinin yorgun, uykusuz, yaşlı ve depresif görünmesine neden olabiliyor. Hatta gözaltı morlukları olan kimselere zaman zaman “uyuşturucu kullanıp kullanmadığı” sorusunun da yöneltildiği oluyor. Bu durum da ister istemez psikolojik dezenformasyonlara neden olabiliyor.

Gözaltı morlukları için en iyi çözüm

Gözaltı morlukları için en iyi çözüm yöntemlerinden bir tanesi lazer tedavisi ile gözaltı morluklarının tedavi edilmesi yöntemidir. Morlukların durumuna bağlı olarak bazı hastalarda estetik operasyonla birlikte lazer tedavisinin de uygulanması gerekebiliyor. Gözaltı bölgesine yapılacak operasyonla gözaltında torbalanmaya neden olan yağ dokularının yerleri değiştirilerek daha düzgün bir görünüm elde edilebilmektedir. Operasyon sonrası iyileşme 5-7 gün arası gerçekleşir. Sadece lazer yöntemi ile yapılan operasyonların bazen birkaç seans tekrarlanması gerekebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek