Hamileler için vücut bakımı önerileri

Hamilelik döneminde hem kendi sağlığınıza hem de bebeğinizin sağlığına dikkat etmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Fakat bu zor süreçte yapılması gerekenler sadece bununla sınırlı değil. Olayın bir de estetik yönü var.  İşte hamilelikte pratik vücut bakımı için dikkat etmeniz gerekenler…

Bu dönemde vücut bakımına gerekli özeni göstermeyen anne adaylarının doğumdan sonraki mutluluğu, vücutlarında oluşan kalıcı çatlaklarla gölgelenebiliyor. Hamileliğin ilk aylarından başlayarak, sıkılaştırıcı kremleri düzenli olarak kullanın.

Ciltteki ölü derilerin atılması da hamileler için çok önemli. Özellikle ılık bir banyo sırasında yapılacak hafif bir kesenin ardından bir peeling kremi ile vücuda masaj yapmak, cildin tazelenmesini ve kendini daha iyi yenilemesini sağlıyor.

Çatlak kremi kullanın

Ölü derilerin temizlenmesinin ardından kullanacağınız tonik ise cildin sıkılaşmasını sağlayacaktır. Tonik kullanmak, son derece iyi sonuçlar verir.

Bebek sahibi olmaya hazırlanan kadınların canını sıkan diğer bir cilt problemi de çatlaklardır. Bunların önüne geçmek için, hamileliğin ilk aylarından itibaren bu bölgelere her gün çatlak kremi sürün.

Bu kremlere ek olarak, özel bir göğüs toniği ile boynunuza ve koltuk altlarınıza kadar göğüs bölgenize masaj yapın. Böylece, göğsü tutan bağları güçlendirmiş ve sarkmaları önlemiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek