Hediyelerle konuşma yolları

Onu sevdiğinizi, bir an önce evlenmek istediğinizi, kimi davranışlarından hoşlanmadığınızı; vereceğiniz bazı hediyelerle kolaylıkla ima edebilirsiniz.

Sadece Sevgililer Günü’nde değil farklı zamanlarda da sevgilinize hediyeler alıp onu mutlu edebilirsiniz. Ancak hediye almak sanıldığı kadar da kolay bir iş değil. Hele bir de hediye alacağınız kişi biricik aşkınız ya da hayallerinizdeki beyaz atlı prense. Peki, hediyelerin gerçekte sizin düşündüğünüzden çok daha farklı bir anlam taşıdığını biliyor musunuz? Hatta bazı hediyeler mesaj vermek için en iyi silahlardır. Bırakın onun hakkında ne düşündüğünüzü verdiğiniz hediye söylesin. İşte vermeyi planladığınız hediyelerin arkasındaki gizli anlamlar…

Kravat: Artık çocuk değilsin, sorumlulukların var. Lütfen kendine gerçek bir iş bul.

İpek boxer: Üzerinde ne kadar az kıyafet olursa o kadar iyi.

Hafta sonu tatili: Seninle yalnız kalmak ve hafta sonunun her dakikasını birlikte geçirmek istiyorum.

Oyuncak araba: Derinlerde bir yerde bununla oynamak istediğini biliyorum ve sana saygı duyuyorum.

Gömlek: Tarzını seviyor ve beğeniyorum ama sence de bunun içinde daha da iyi görünmeyecek misin?

İkinizin çerçeveli resmi: Düğün çanları çalmak üzere ya da ben ruhsal açıdan biraz rahatsızım ve ayrılırsak sap gibi ortada kalacağımı biliyorum.

El örgüsü kazak: Ben kesinlikle evlilik için yaratılmışım.

Futbol maçı bileti: Beni bu maça götür ve bana seninle ilgili her şeyi öğrenmemde yardımcı ol. Ya da bir arkadaşını götür ve beni sonsuza kadar kaybet.

Çok satan bir kitap: Açıkçası seni çok iyi tanımıyorum ama diğer insanlar bu kitabı sevdiğine göre sen neden sevmeyesin ki?

Mücevher: Yüzük ölçümü yeterince belirtebildim mi?

Kırılmış bir ilişkiyi tamir etmenin yolları
“Aldatmak insanın doğasında vardır” sözü bir kişilik savunması da olsa gerçek de olsa hemen hemen kimsenin kabul edemediği bir kavramı anlatıyor. Ve hiç bir bahane, bu kavramı şirin göstermeye yetmiyor. Oysa kişi bazen yaşadığı uzun süreli ilişkiden bunalabiliyor ve farklı tatlar aramaya yöneliyor. Peki, çeşitli nedenlerden dolayı artık ilişkinizden uzaklaşmışsanız ne yapabilirsiniz?

Evliliğinizi masaya yatırın
Bazen bir ilişkiye girmenin evliliğin sürmesini sağlamak konusunda yararlı yönleri vardır. Evliliğinizi korumaya, bitirmeye ya da bir karara varana kadar iki ilişkiyi de sürdürmeye ancak siz karar verebilirsiniz.

Teşvik eden unsurları hatırlayın
İlişkiden neler aldığınızı anlamak çok yardımcı olur, böylece gerçekten ne istediğinizi görmüş olursunuz. Bazı durumlarda bir ilişki hayatınızda neyin eksik olduğunu görmenize yarar.

İlişkiyi olduğu gibi kabul edin
Bir ilişki en iyi beklentileriniz olmadığında yürür. İlişkiye başlarken planlar yapmak hayal kırıklığına sebep olabiliyor. Bu yüzden her şeyi akıntıya bırakın.

Hayal etmenin keyfini çıkartın
Terapistler gizli ilişkilerin günlük hayattan bir kaçış sağladığını söylüyor. Hasta çocuğunuz, bir şeyler isteyen eşiniz, bozuk çamaşır makinesi olmadan, yaprakları dökülmeyen güllerin olduğu bir yerde bir romantizm fantezisinde coşmakta serbest olursunuz. Gizlilik tahrik olmanın bir parçasıdır. Heyecanlıdır, tutkuludur. Evlilik dışı ilişkiyi büyülü kılar.

İki ayrı dünyada yaşarken dikkat
Bazı insanlar evlilik hayatlarından tamamen ayrı bir hayat kurarlar. İki dünyada da aynı anda yaşarlar ve çoğunlukla ikisinde de farklı yönlerini gösterirler. Bu şizofrenik bir durum olarak görünebilir ancak bazıları için işe yarar ve ciddi bir sağlıksızlık durumu değildir. Tedbirli davranmayı unutmayın.

Sevgilinizin size verdikleri
Sevgilinizin size verdiği hediyelerin anlamları şöyle:

Kolye: Seni gerçekten çok önemsiyorum ve bunu her taktığında beni hatırlamanı istiyorum.

İç çamaşırı: Her ne kadar seksi olsan da seni bunun içinde görmek benim en büyük fantezim.

Mutfak aleti: Sana bunu nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum ama, artık sana karşı hiç ilgi duymuyorum.

Cep telefonu: Senin güvende olduğunu bilmek ve günün her anında sana ulaşmak istiyorum.

Kısa bir tatil: Seninle 48 saat boyunca herkesten uzakta birlikte olmak istiyorum.

Parfüm: Eski kız arkadaşımda da senin şu an kullandığın vardı, o yüzden bunu dene.

Köpek yavrusu: Daha şimdiden evimizi ve sahip olacağımız çocuklarımızı gözümde canlandırabiliyorum.

İstediğiniz bir CD: Ben iyi bir dinleyiciyim ve güçlü bir hafızam var.

Şiir: Ben romantik biriyim ama beş kuruşum yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek