İşyerinde doğru giyinme tüyoları

İş hayatında olumlu ve kalıcı bir izlenim oluşturup kariyer basamaklarını yükselme yolunda giyiminize göstereceğiniz özenin de etkili olduğunu biliyor musunuz? Peki, ya iş yerinde asla giyilmemesi gereken kıyafetlerin neler olduğunu? İşte size işyerinde nasıl giyineceğiniz konusunda 10 önemli ipucu…

Egzersiz kıyafetleri

Eşofmanlar, sweat-shirt’ler ve spor ayakkabılarınızın da giyileceği uygun ortamlar vardır ama bu sektörlerde çalışmadığınız sürece profesyonel giyimde bu kıyafetlerden uzak durulmalıdır.

Parti kıyafetleri

Gece dışarı çıkmak için program yapmış olmanız dahi pırıltılarla, dekoltelerle, frapan kıyafetlerde gündüz işe gidilmemelidir.

Dekolteler

İş hayatında ciddiye alınmak istiyorsanız; göğüs dekoltenizi sergilemekten kaçının. Bir erkeğe ciddi bir konuyu anlatırken gözlerinin nerelerde gezindiğinden rahatsız olduğunuz bir an oldu mu? O zaman göğüs dekoltenizi kontrol altında tutmalısınız.

Beli açık bluzlar

Oryantal değilseniz işyerinde belinizi ve göbeğinizi sergilemeniz gerekmiyor öyle değil mi? Dikkati çekmek istediğiniz nokta dekolte olmadığı gibi göbeğiniz de değil. Yüzünüze dikkat çekmeye ne dersiniz?

Düşük belli pantolonlar

Aşırı düşük kesimler hareketlerinizi kısıtlayacak ve farkında olmadığınız anlarda istenmeyen bölgelere dikkat çekecektir. İç çamaşırı hataları ile birleştiğinde de görüntünün profesyonellikten çok uzaklaşacağı kesin.

En mini, çok mini

İlk maddede de belirtildiği gibi itibar ve güven için teninizi cömertçe sergilemeyin. Mini eteklerinizi iş dışı aktivitelere saklamak akıllı bir strateji olacaktır.

Parmak arası terlik

Sahil güvenlikte çalışmıyorsunuz değil mi? Parmak arası terlikler çok şık ve çok rahat olabilirler ancak ne yazık ki ofis için hiç uygun değiller.

Bantlı sandaletler

Çıplak bacaklar ve yüksek topuklu bantlı ayakkabılar. İşyerinde ciddiyetten ziyade parti ve eğlenceyi çağrıştırıyorlar…

Mesaj içerikli üstler

Üzerinde müzik ve spor dünyasından ünlülerin fotoğrafları ya da yazıları bulunan tişörtler çalışma ortamına ne kadar uygun olabilir ki?

Piercing ve dövme

Dövme ya da piercinginizle iş bulmanız zor olabilir. Görünen yerlerinize yaptıracağınız dövme veya piercing, o iş yerindeki ömrünüzü kısaltabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek