Kalori yakan yiyecekler

Kalori yakan yiyecekler

Fazla kilolarından şikayetçi olanların işini kolaylaştıracak olan ve kalori yakan yiyecekler olarak nitelendirilen besinler hakkında bilgi edinmeye ne dersiniz?

Kalori yakan yiyecekler

Yazın da gelmesiyle kuşkusuz çoğumuz fazla kilolarımızın derdine düştük. Ve bu fazlalıklardan nasıl kurtulacağımız konusunda kara kara düşünüyoruz.

Fazla kilolarınızdan kurtulun

Yapılan araştırmalar, bazı yiyeceklerin özellikle kalori yakma konusunda diğerlerine nazaran daha etkili olduklarını ortaya çıkardı. Hem lezzetli hem de fazla kiloları eritmeye yardımcı olan bu yiyeceklerden yola çıkarak kendinize farklı beslenme programları oluşturabilirsiniz.

İşte kalori yakmaya yardımcı yiyecekler

İşte uzmanların araştırmalarıyla kalori yaktıkları kanıtlanan bu yiyecekler…

Greyfurt

Metabolizmayı hızlandırır ve sizi daha uzun süre tok tutar.

Kereviz

Bu sebzeyi yerken yaktığınız kalori miktarı ondan aldığınızdan çoktur. Kerevizin büyük bir kısmı sudur.

Öğütülmemiş (tam) tahıl

Uzun sürede sindirildiği için siz de uzun süre tok kalırsınız.

Yeşil çay

Bolca antioksidanla dolu bu çay, metabolizmanızın çok hızlı çalışmasını sağlar.

Omega-3

Metabolizma düzenleyicidir. Yağın ne kadar hızlı yakıldığını düzenler. Vücudumuzda üretilemediğinden ya balık yiyerek ya da Omega-3 vitamin hapları alarak yararlanabiliriz.

Kahve

Biraz kafeinden kime zarar gelmiş? Kafein kalp atışını hızlandırarak, kana daha çok oksijen girmesini bu yolla da daha çok kalori yakılmasını sağlar. Ekleyeceğiniz az bir şeker veya krema bu etkiyi engelleyeceğinden tarçın gibi bir alternatif deneyebilirsiniz.

Avokado

Metabolizma hızlandırıcı etkisinin dışında, yaraları hızlı iyileştirmek, kötü kolesterolü düşürmek, kalp krizini önlemeye yardımcı olmak ve saçları güzelleştirmek gibi etkileri de mevcut.

Baharatlar

Bütün baharatların daha hızlı kalori yakma gibi bir özelliği var. Fazla kalorili değiller ve yemeklerinize bolca lezzet katabilirler.

Chia Çekirdeği

Yağ yakıcı hormon olan glukagonu artırır, içindeki yoğun protein, lif ve Omega-3 ile daha uzun süre tok kalmanızı sağlar.

Brezilya cevizi

Tiroid hormonunu aktive ederek metabolizmayı hızlandırmanın yanında hem bağışıklık sistemini güçlendirir hem de selülitle savaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek