Karadutun faydaları

Karadutun faydaları

Karadutun faydaları arasında, karadutun özünde bulunan etken maddeler sayesinde sivilce ve aknelere iyi gelmesi önemli bir yer tutmaktadır.

Karadutun tedavi edici özellikleri

Karadut, tedavi edici özelliği ile sivilce ve aknelere hayli etkilidir. Karadut, özellikle sivilceleri ve cilt lekeleri sebebiyle aynalara küsenler için oldukça yararlı bir besin maddesidir.

Karadut özü, sivilce ve akne tedavisinde, doğal yöntem olarak çok önemli bir etken maddedir. Dengeli ve sağlıklı beslenme, spor ve rutin temizlikle desteklendiğinde bu formül ile yüzde 100 başarıya ulaşabilmektedir.

Gençlik dönemlerinde ortaya çıkan sivilce ve akneler, artık ileri yaşlarda da cilt için ciddi bir sorun teşkil etmeye başladı. Birçok cilt bakımı ve güzellik uzmanı artık, bilimsel ve doğal yöntemlerle sivilce ve aknelerin giderilebildiği konusunda hemfikir.

Aknenin en temel nedeni ciltte meydana gelen tıkanmalardır. Ciltte ortaya çıkan bu tıkanmalardan dolayı deri nefes alamaz hale gelir, toz ve kirden dolayı siyah bir renk alır. Bu siyah noktaların temizlenmemesi halinde ise ciddi sağlık sorunlarına neden olabilecek türde iltihaplanmalar meydana gelir. Cildin sivilce ve akneye maruz kalmaması için dikkat edilmesi gereken nokta, vücudun yağ üretimini düzenleyip cildin nem dengesini korumaktır.

Karadutun akne ve sivilcelere etkisi

Yağ azaltma özelliğine sahip olan ve cildin nem dengesini koruyan karadut sayesinde sivilce sorunu yaşayanların bu sorunları ortadan kalkmaktadır.

Cildi korumak ve bakım için yapılabilecekler

1. Cildinizi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez temizleme köpüğü ya da temizleme jeli ile nazikçe temizleyin

2. Antiseptik tonik ile yüz ve boynunuzu silin

3. Cildinizi yağ ve nem dengeleyici nemlendirici ile nemlendirin

4. Aşırı sıcak ya da soğuk ortamlara karşı güneş koruyucu kullanın.

5. Bol sıvı tüketin, su, ayran, maden suyu, bitki çayları ve taze sıkılmış meyve suları.

6. Şeker, tuz, margarin, inek sütü, mayonez, ketçap gibi gıdalardan uzak durun.

7. Toksin atmak için düzenli spor yapın

8. Stresten uzaklaşmak için kendinize mutlaka bir hobi edinin. Kitap okumak, müzik dinlemek veya zevk aldığınız konularla ilgilenin.

9. Toz pudra gibi gözenekleri tıkayan, cildin nefes almasını engelleyen malzemeler kullanmaktan kaçının. Aşırı makyaj yapmayın. Makyajınızı temizlemeden uyumayın

10. Konusunda profesyonel kişilerden mutlaka yardım alın.

Sağlık ve güzellik için karadutun faydaları

Tam bir vitamin deposu olan karadut, kalsiyum, demir, B1, B2 ve C vitamini içerir. Sağlık ve güzelliğimiz için şifa kaynağıdır.

1. Yorgunluk, halsizliği gideriyor

2. Uykusuzluk çekenler için, vücudu rahatlatıyor

3. Saçların ve dişlerin güçlenmesini sağlıyor

4. Kansızlığa iyi geliyor

5. Karadut, yaşlanmayı geciktirici güzellik iksiridir. Cilt kırışıklıklarında ütü görevi gören etkisi vardır.

6. Yağ azaltıcı etkisiyle, sivilce oluşumunu önlüyor.

7. Karadut kullanımı, günde bir çorba kasesi kadar karadut tüketebilirsiniz. Ayrıca, karadut pekmezi 1 litre suda kaynatıp sıvı olarak da tüketebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek