Karın yağlarından kurtulma önerileri

Karın yağlarından kurtulma önerileri

Karın bölgesinde oluşan yağları hızlı bir şekilde yok etmek için araştırmalar sonucu elde edilen karın yağlarından kurtulma önerilerini dikkate almalısınız.

Karın yağlarından kurtulmak için öneriler

Spor yaparak ve düzenli beslenme programı yaparak kilo vermenin yollarını arıyorsanız yazımızın devamında bulacağınız stratejik bilgi ve öneriler işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Yazımızda en hızlı şekilde yağ yakabileceğiniz 5 adet öneri bulabilirsiniz.

Eğer kadınsanız büyük bir muffin kek yediğiniz için muhtemelen en sevdiğiniz jeanin içine giremezsiniz. Girebilenleri de kıskanırsınız. Eğer atıştırmadan duramayan bir erkekseniz, gençliğinizdeki düz karnınızdan eser kalmamış olabilir. Daha hızlı yağ yakamaz mısınız? Sandığınız kadar kolay olmasa da imkansız değil.

Uzmanlar, yağları yakmak suretiyle karın yağlarından kurtulmayı sağlayan stratejileri tespit ettiler. İşte karın yağlarından kurtulma önerileri…

Gerçekçi olun

Gerçek öneri 1: “Kilo veremezsiniz. Kimse bunu duymak istemez.” Eğer jeanlerinize gerçekten girmek istiyorsanız tepeden tırnağa yağ yakmanız gerekiyor. Bedeninizdeki yağlardan kurtulmak için kendinizden başka destekçiniz yok.

Gerçek öneri 2: Biraz zamana ihtiyacınız var. “Karnınızı hemen düzleştirecek kolay bir yol yok. Dikkatli beslenirseniz ve egzersizlerinizi ihmal etmezseniz, zaman geçtikçe göbeğiniz veya basenleriniz kaybolacak. Kendinize birkaç ay verin. Kilonuz hemen değişmeyebilir ancak kıyafetlerinizi giydiğinizde farkı göreceksiniz.

Gerçek öneri 3: Bu biraz zalimce gelebilir. 20 yaşlarındaki gibi dümdüz bir karına sahip olmayı beklemeyin. “Yaş geçtikçe cilt elastikliğini kaybeder.” Cilt sarkıklığı göbek gibi görünebilir. Yaş geçtikçe kaslar gücünü kaybeder, metabolizma yavaşlar ve bunlarla mücadele etmek zorunda kalırız.

Yağ yakıcı egzersiz yapın

Kalbi çalıştırıp kalbin düzenli ve sağlıklı bir şekilde kan pompalamasını sağlayacak egzersizler yapmalısınız. Kalbi çalıştıran kardiyovasküler egzersiz programı yağları yakmanızı sağlar.

Yürüyüş, özellikle kalp sağlığı için mükemmel bir egzersizdir. Düzenli ve tempolu yürüyen insanlar yağlarından ve sarkmalardan kolaylıkla kurtulabilir. Kısa süreli yürüyüşler çok fazla etkili olmaz. Günde iki gün yürüyorsanız 3 güne çıkarın. Eğer 30 dakika koşuyorsanız bunu 45 dakika yapın.

Ara egzersizler, hafif egzersiz yapanların daha fazla yağ yakmalarını sağlar. 5 dakika yürüyüp 5 dakika koşun. Bu şekilde devam edin. Bu strateji daha fazla yağ ve kalori yakmanızı sağlayacak. Yaptığınız yürüyüş ve egzersizlerin aralıklarını sıklaştırmanız, sayısını artırmanız daha fazla kalori ve yağ yakmanızı sağlar.

Yağ yakıcı egzersizler

Ağırlık kaldırın veya güçlendirici egzersizlerden birkaç tanesini düzenli olarak yapmayı deneyin. Haftada 3 kez yarım saat ağırlık çalışırsanız sarkmaları önlersiniz.

Eğer başlangıç aşamasındaysanız önce sarkmaları kontrol altına almalısınız. 2 ağırlık kaldırma dersi işinize yarayabilir. Eğer sarkmaları kontrol altına aldıysanız haftada bir 2 ağırlık dersi kontrol etmenizi sağlayacaktır. Bu konuda aklınız karıştıysa ve diğer sarkan bölgelerinizin de toparlanmasını istiyorsanız eğiticinizden yardım alabilirsiniz.

Basit bir ev egzersizi: Bir süpürge alın. Tutun ve başınızın üstüne kadar kaldırın. Sağa ve sola doğru hareket ettirin. Tekrarladıkça sıkılaşmayı hissedecek ve bu hareketi seveceksiniz. Ağırlık egzersizi boyunca maksimum yağ yakmak için her egzersizi 12-15 arasında tekrarlamalısınız. Erkeklerin ise bir hareketi 8 ile 12 arasında tekrarlaması yeterli.

Yağ yakıcı şınav egzersizi

Sarkmalardan kurtulmak için insanlar sürekli şınav hareketi yapmayı planlar. Bu hareket karın ve bel çevresi yağlardan kurtulmanızı sağlar. Aynı şekilde bu şekilde oturup kalkmak basenlerdeki yağları da eritir.

Nasıl yağ kaybedersiniz?

Yağlarınızdan onları yakarak kurtulmak için beslenmenizi gözden geçirmeniz önerilir. Her hafta beslenmenize yağ yakan şeyler ekleyin. Bunlar acı biber, yağsız süt ürünleri ve yağsız besinler olabilir.

Bazı araştırmalar bazı yiyeceklerin metabolizma hızlandırıcı etkisine dikkat çekiyor. Örneğin biberin bu tür etkisi olduğu belirlenmiş. Günlük beslenmenizde diyetinize yardımcı olacak yağsız gıdaları tercih edin. Ufak besinleri sıkça tüketmek de kilo vermenizi sağlıyor. Günde 5 kere, daha ufak porsiyonlarda yiyeceklerinizi yemek kilo vermenize yardımcı olurken, her zaman enerjik kalmanızı sağlar.

“Karın yağlarından kurtulma önerileri” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek