Kas geliştirmeye yardımcı gıdalar

Kas geliştirmeye yardımcı gıdalar

Gelişmiş kaslar için spor ve egzersizinizi eksiksiz bir şekilde yapıyorsanız kalan tek eksiğiniz kas geliştirmeye yardımcı gıdalardır.

Kas geliştirmeye yardımcı gıdalar nelerdir?

Şüphesiz herkes gelişmiş kaslara ve güzel bir vücuda sahip olmak ister ama gelişmiş kaslara sahip olmanın ne kadar da zor olduğunun da bilincinde olduğundan sadece heves aşamasında kalır. Çünkü televizyon karşısında oturmak, spor ve egzersiz yapmaktan, en sevdiğiniz yemekleri yemek de diyet ve beslenme listeleri ile boğuşmaktan daha kolaydır.

Gelişmiş kaslara nasıl sahip olunur?

Düzenli egzersiz yapmadan ve beslenme programlarına uymadan sağlıklı bir şekilde kas yapmanın pek mümkün olmadığı bir gerçek. Hâlbuki hem spor yapıp beraberinde de yediğiniz besinlere de dikkat ederseniz gelişmiş kaslarla örülü ve ölçülü bir vücuda sahip olmak mümkün.

“İşin spor ayağı kolay, bana ne yemem gerektiğinden haber verin” diyorsanız işte size kas geliştirmenizde yardımcı olacak gıdalar.

Siyah fasulye

Siyah fasulye, B, C, K ve A vitaminleri açısından zengin, doymuş yağ asitleri bakımından ise fakirdir. Yüksek kalitede protein içerdiğinden kaslar için gereklidir.

Yoğurt

Kalsiyum ve D vitamini deposu yoğurt, kasların gelişimi ve sindirimin düzenlenmesi için oldukça faydalıdır.

Midye

Düşük yağ ve yüksek protein oranıyla midye kas yapmayı hedefleyenler için ideal bir besin. Ayrıca içeriğindeki B12 ve selenyum, aktif bir hayat süren insanlar için çok önemlidir.

Köy peyniri

Az yağlı köy peyniri yüksek kalitede protein içerir. Atıştırmalık olarak istediğiniz zaman tüketebilirsiniz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı doymamış yağ asitleri ve omega-3 kaynağıdır. Bu yağlar kalbimizin sağlıklı kalmasını sağlar. Ayrıca kas ağrısına iyi gelir ve tedavi edici özelliği vardır.

Elma

Elma mükemmel bir karbonhidrat ve lif deposudur. Kas yapmaya kendinizi adadıysanız çantanızda her gün 1 elma mutlaka bulundurmanızı öneririz.

Mercimek

Oldukça besleyici bir bakliyat olan mercimek, lif ve mineral açısından çok zengindir. Oldukça yapan yakılan mercimek, spor esnasında enerji sağlar ve kaybolan besin değerlerini vücudunuza geri kazandırır.

İstiridye

Çinko açısından zengin istiridye, testosteron seviyesini yükseltir. Ayrıca protein deposu olması sebebiyle kas gelişimi için ideal bir yiyecektir.

Yumurta

Her bir yumurtada 7-8 gram protein bulunur. Kas gelişimi için dilediğiniz şekilde pişirerek tüketebilirsiniz.

Yulaf

Kahvaltıda bir kase yulaf ezmesi yiyerek kendinizi kas gelişimi için uygun beslenme düzenine sokabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek