Kıl dönmesinde alternatif tedavi yöntemi

Kıl dönmesi hastalığı, sorunu yaşamayanların genelde ciddiye almadığı, başında olanların ise hayatını oldukça güçleştiren bir rahatsızlıktır.

Kıl dönmesi, zaman zaman daha az sıkıntı verse de tekrar tekrar nüksedebildiği için hayatı cehenneme çevirebiliyor.

Prof. Dr. Nihat Bengisu’nun kıl dönmeleri için uyguladığı kendi alternatif yöntemi Gümüş Nitrat! Prof. Bengisu, bu yöntemi başarı ile uyguluyor. Aslında kıl dönmesini duyan pek basit bir olay sanıyor, hiç önemsemiyor. Oysa kıl dönmeleri başına gelen kişiyi çok rahatsız.

Gençlerin derdi

Prof. Dr. Bengisu bu nahoş olayı nasıl çözümlediğini anlatıyor:

“Malumunuz, kıl dönmesi daha çok gürbüz ve kıllı gençlerin kuyruk sokumunda zannedilenden çok daha sık görülen ve maalesef sık nükseden can sıkıcı hatta baş belası denilebilecek bir rahatsızlıktır.”

Öteden beri tedavide uygulanmakta olan eski, yeni bütün cerrahi yöntemler ise hem akıntılı, hem pahalıya mal olan yöntemler. Ayrıca da %10- %30 gibi yüksek nüksetme (tekrarlama) riski taşıyorlar. Öyle ki tam altı kez müdahalede bile iyileşmeyen vakalar oluyor. Alınan narkoz ve sonradan yüzüstü yatma mecburiyeti, günler süren pansumanlar da cabası!

Üstelik kıl dönmeleri nüksettiklerinde sorun daha da büyüyor. Prof. Dr. Bengisu’nun, muayenehane ortamında kıl fistülleri içine verdiği gümüş nitrat, kılların yuvalandığı patolojik (hastalıklı) dokuyu eritip dışarı alıyor. Peşinden yapılan küretaj (kazıma işlemi) ve lavajlardan sonra (yıkama) kıl giriş delikleri bir daha açılmamak üzere kapatılıyor.

Yöntemin avantajları

Gerçekten de gümüş nitrat ile yapılan ilaç destekli ve günü birlik müdahalenin birçok avantajı var.

– Narkoz gerektirmiyor.

– Hastanede veya evde yatma mecburiyeti getirmiyor.

– Bakımı kolay olduğundan, insanı işinden veya seyahatinden alıkoymuyor.

– Tahlil ve tetkik gibi bir ön hazırlık gerektirmiyor.

– Nüks riski sıfıra yakın.

– Anatomiyi bozmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek