Kilo vermenin anahtarı akşam sporu

Akşam yapılan spor ve egzersiz hareketlerinin vücutta yağ birikmesini engellediğini söyleyen uzmanlar, kilo vermek isteyenlerin sindirim sistemini hızlandırıcı özelliği bulunan akşam sporu yapmasını tavsiye ediyor.

Memorial Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Bülent Aksoy, kış aylarında spor yapmak için en uygun zamanın 16.00 – 19.00 saatleri olduğunu belirtti.

Doç. Dr. Bülent Aksoy, kış aylarında spor yaparken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi. Herkesin kendisine uygun sporu seçmesi gerektiğini dile getiren Aksoy, spordan önce beslenme ve uyku düzenine dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Aksoy, “Spor yapan kişilerin mutlaka pilav, makarna ve çikolata yemeli. Giysileri rahat olmalı. Giyeceklerin pamuklu, keten gibi teri çeken özellikte olmasına önem verilmeli.” şeklinde konuştu.

Kalbi yoran sporlardan uzak durulmasını tavsiye eden Aksoy, evde yapılabilecek sporların kilo almamak, hacim kazanmak, sıkılaşmak, vücut geliştirmek, kardiyo egzersizleri olarak yapılabileceğini kaydetti. Herhangi bir alet kullanmadan evde barfiks, şınav ve mekik gibi 3 temel hareket yapılabileceğine dikkat çeken Aksoy, evde aletli sporların da yapılabileceğini söyledi.

Kış aylarında spor yapmak için en uygun zamanın 16.00 – 19.00 saatleri olduğunu belirten Aksoy, kilo vermek için akşam saatlerinde yapılan sporun sindirim sistemini hızlandırdığını ve vücutta yağ birikmesini engellediğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek