Kırmızı cesur kadının rengidir

Renkler, insanın doğasına iyi ve kötü, acı ve tatlı gibi birbirinden güçlü bir etkilerle kazınıyor. Bej rengi insanı heyecanlandırıyor, portakal rengi ya da yeşil sinirlendirip içe kapanmaya neden oluyor. İşte renklerin insan doğası üzerindeki etkileri…

Kırmızı cesur kadının rengidir

Aşkın rengi kırmızıyı giymeye cesaretiniz varsa odak noktasısınız…

Renk kültürü akıl almaz bir olgu. İnsanın doğasına iyi ve kötü, acı ve tatlı gibi güçlü bir etkiyle kazınıyor. Bej rengi sizi heyecanlandırıyor, portakal rengi sizi sinirlendiriyor ya da yeşil, derhal içinize kapanmanıza neden oluyor.

En radikal renk

Kırmızı tüm renkler içinde en radikali… Ondan ne tam anlamıyla nefret edebiliyoruz ne de tümüyle vazgeçebiliyoruz.

Çocuklukta en sevdiğimiz renk de kırmızı değil miydi zaten? Yaş ilerledikçe ona kişiliğiniz doğrultusunda bir kulp uyduruverdiniz. Her zaman kullanmasanız da ara sıra başvurdunuz ya da hep nefret edip uzak durdunuz.

Kırmızı asi, göz alıcı, tutkulu, duygulu, saf ve seksi… Ama asla sıradan değil. Modacılar, kırmızıyla ilgili görüşlerini şöyle özetliyorlar…

Eğer görünmek istemiyorsanız, kırmızı giymeyin. İyice küçülün, kabuğunuza çekilin. O zarif bildiğiniz siyahın kölesi olun. Bırakın sizi öldürsün…

Siyah giyip, zarif olduğunu sanan bir kadına karşı, kırmızı giyip görüntü olarak radikal olan bir kadının şansı daha fazladır.

Kıyafet ve makyajda

Kırmızı zeki ve cesur insanların rengidir. Ama yakıştırmak zordur. Bu yaz aylarında da özellikle kıyafet ve makyajda ‘kırmızı’ hâkimiyeti söz konusu… Eğer kendinize güvenmiyorsanız, asla kullanmamalısınız… Kırmızı sizi özgür ve güçlü kılan tek renktir.

Aşkın olduğu gibi seksin rengi de kırmızı… Çünkü cinsel iştahı kabartacak kadar enerji ve canlılık katıyor seksle ilgili her şeye… Kırmızı kokan her obje, seks öncesi harareti arttırıyor. Kısacası erotizmin de kırmızı ile dansı doyumsuz bir sekse davetiye çıkartıyor.

Cinselliği uyarıyor

Uzmanlara göre ateşin rengi kırmızı olduğu için cinselliği uyarıyor. Önce çarpıcılığı ile bakışlara takılıyor. Ardından da bir şömine ya da yakıcı güneş ışınları gibi insanın iliklerine kadar işleyerek enerji veriyor. Kan basıncı ve adrenalin salgısını arttırıyor. Kalp hızla çarpmaya başlıyor. Sanki sihirli bir değnek değiyor ve siz hayatı her zamankinden daha dolu yaşamak ve muhteşem sıcağı paylaşmak istiyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek