Kivi kalbi koruyor, yaşlanmayı durduruyor

Uzmanlar, doğal vitamin deposu olan kivinin Türkiye’de tüketiminin son yıllarda yaygınlaşan belirterek kivi meyvesinin, yaşlanmayı durdurduğunu, beynin daha iyi çalışmasını sağladığını ve bağışıklık sistemini desteklediğini belirtiyor.

Kivi meyvesinin stresten kalp krizini önlemeye, yaşam kalitesini yükseltmekten bağışıklık sistemini güçlendirmeye kadar birçok faydasının olduğunu dile getiren Danışman hekim Neslihan Lemi İbrahimoğlu, günümüz yaşam koşullarında doğal beslenme kaynaklarına ilginin her geçen gün arttığını belirtiyor.

Kivi yiyin, sağlıklı kalın

Sebze ve meyvelerden alınan doğal vitaminler; sağlık, zindelik ve güzelliğin temeli… Kivi meyvesi, diğer 26 popüler meyve çeşidine göre her 10 gramında en fazla besin içeren meyve, özellikle C vitamini bakımından çok zengin.

Bilindiği gibi C vitaminin küçük yaraların iyileşmesinde, hastalıklara karşı vücudun doğal direncinin artırılmasında, demir emiliminde ve sinir sisteminin sağlıklı tutulmasında önemli etkisi var.

Stres düşmanı

Sağlıklı ve dengeli beslenmek, strese karşı vücudun direncini artırıyor. Kivi, beyin aktivitelerinde sakinleştirici etkiye sahip serotonin gibi maddeleri içeriyor. Ayrıca düşük sodyum ve yüksek potasyum içeriğiyle, kalp basıncı üzerinde olumlu etkiye sahip.

Kalp ve damar sağlığı açısından kolesterolün düşürülmesinde etkili bir madde olan petkin, kivide bol miktarda bulunuyor. Antioksidan C ve E vitaminlerinin damar tıkanmasını önleyici etkileri ile de kivi tam bir kalp dostu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek