Kusursuz bacaklar için ipuçları

Kusursuz bacaklar için ipuçları

Güzel bacaklara sahip olmanın ilk şartının düzenli olarak spor yapmak olduğunu söyleyen uzmanlar, yüzme, tenis, yürüyüş gibi sporların kasları geliştirerek gergin ve sıkı bacaklara sahip olmaya yardımcı olduğunu belirtiyor.

Spor yapmak, ilerleyen yaşlarla birlikte görülen sarkmaları da büyük oranda engeller. Ayrıca kan dolaşımını düzenleyerek cildin sağlıklı ve pırıl pırıl görünmesini sağlar.

Spordan sonra bacakları dinlendirmek ve güzel bir masajın ardından bakım yapmak da en az spor kadar önem taşır. İlk olarak bacaklarınızın altına bir tabure ya da uzanıyorsanız yastık koyun. Bu, hızlanan kan dolaşımını düzenler ve spor sonunda biriken zehirli maddelerin atılmasını sağlar.

Masajla kaslarınızı gevşetin

Artık masaja başlayabilirsiniz. Ayak parmaklarından dizlerinize kadar yavaş hareketlerle kaslarınızı ovun. Bunu yaparken tüm kaslarınızın gevşediğini hissetmeye çalışın.

Ölü derilerden kurtulun

Sıra ölü derilerin atılmasına geldi. Bu işlem için, uygun bir masaj fırçası ya da kıl kese kullanabilirsiniz. Önce ılık bir duş alın, böylece gözeneklerin açılmasını sağlamış olacaksınız.

Duştan sonra bacaklardaki kuru üst derinin soyulmasını sağlayan bir peeling kremini bacaklarınıza hafifçe yedirin. Daha sonra da fırça ya da kese yardımıyla, bacaklara dairesel hareketlerle masaj yaparak ölü deriyi temizleyin. Bu işlem ile kan dolaşımınız da hızlanacak ve ışıl ışıl bacaklara sahip olacaksınız.

Selülitler için beslenmeye dikkat

Eğer selülit probleminiz varsa yapılacak en önemli şey beslenmenize dikkat etmektir. Örneğin yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Neskafe, kola gibi kafeinli içecekler de vücutta yağ tutulmasına yol açarlar. Günde en az 10 bardak su içmeye çaba gösterin.

Her gün yapılacak yarım saatlik bir yürüyüş de selülitlerinizi gözle görülür bir şekilde azaltacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek